Kde koupit Wobenzym

Degenerativní onemocnění kloubů (artróza), které se objevuje s přibývajícím věkem, postihuje především nosné klouby (koleno, kyčel), ale i další klouby. Velké potíže, především bolesti, ale i vznik výpotku a omezení hybnosti kloubu, provázejí artrózu při zánětlivé aktivaci. Po léčbě systémovou enzymoterapií ustupují projevy zánětu, významně se snižuje klidová a námahová bolestivost a ranní ztuhlost.
Jestliže nemocný trpí revmatoidní artritidou (progresivní polyartritidou – onemocnění kloubů, na kterém se podílí porucha imunity – autoimunita), mohou být léky systémové enzymoterapie také součástí léčby tohoto onemocnění. Snižují otoky a bolesti kloubů, zlepšují jejich celkovou hybnost. Léky systémové enzymoterapie mohou být vhodnou léčebnou alternativou u těch pacientů, kteří nemohou užívat klasické antirevmatické léky. Zařazení léků systémové enzymoterapie do komplexní léčby může napomoci ke snížení dávek ostatních agresivnějších léků.
Častým onemocněním, kde se léky systémové enzymoterapie uplatňují, jsou záněty měkkých mimokloubních tkání – šlach, svalů a dalších složek pohybového aparátu (např. “tenisový loket”, “zamrzlé” rameno, zánět Achillovy šlachy).

Záněty a bolesti kloubů, šlach a svalů

  • Při zánětlivě aktivované artróze vede podpůrná léčba Wobenzymem k ústupu zánětu, snížení bolestivosti a ranní ztuhlosti
  • U revmatoidní artritidy Wobenzym zmírňuje otoky a bolest kloubů, zlepšuje jejich celkovou hybnost
  • Wobenzym se také velmi dobře uplatňuje při léčbě zánětů šlach a svalů (např. “tenisového loktu”, “zamrzlého ramene” nebo při zánětu Achillovy šlachy)
  • Zejména u revmatických onemocnění je důležité, že Wobenzym je dobře snášen i při dlouhodobé léčbě. Osvědčuje se jako vhodné řešení pro pacienty, kteří např. pro žaludeční problémy nebo z jiných důvodů nesnášejí běžné antirevmatické léky.

Kde koupit Wobenzym

Studie

V retrospektivní studii byla zpětně vyhodnocena dokumentace 1056 pacientů s revmatickými chorobami z ordinací praktických lékařů. Sledovala se tato onemocnění: aktivovaná artróza kloubů, mimokloubní revmatismus, revmatická onemocnění páteře a revmatoidní artritida. Dvě třetiny nemocných byly léčeny Wobenzymem, jedna třetina standardně používanými protirevmatickými léky.
Při léčbě Wobenzymem byla podstatně méně častá pracovní neschopnost a zároveň bylo dosaženo významnějšího zlepšení všech třinácti sledovaných příznaků typických pro revmatická onemocnění.

Podíl pacientů bez uvedených obtíží na konci léčby Wobenzymem (v %)
Podíl pacientů bez uvedených obtíží na konci léčby Wobenzymem (v %)

Dávkování

Revmatismus měkkých tkání
Wobenzym 3 x 5 tablet denně nejméně po dobu 3-4 týdnů.

Kde koupit Wobenzym

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.