Oslabená imunita

Wobenzym posiluje imunitu

Jak funguje imunitní systém?

Imunitní systém zajišťuje obranu organismu před zevními i vnitřními škodlivými vlivy. Mimo jiné nás chrání před bakteriemi, viry a dalšími patogeny a působí jako prevence před určitými infekcemi. Každý den přicházíme do kontaktu s miliony patogenů, kterým ovšem dokážeme díky silné imunitě odolávat.
Imunitní systém je tvořen rozsáhlou sítí buněk a tkání. Jedním z jeho hlavních pilířů jsou bílé krvinky, jejichž centra jsou v těle uložena na různých místech, která nazýváme lymfatickými orgány. Patří mezi ně slezina, mízní uzliny, kostní dřeň, mandle, střevní stěna a další. Bílých krvinek existuje mnoho typů, které mezi sebou úzce spolupracují a neustále prověřují všechny buňky v těle. Pokud objeví potenciální hrozbu, snaží se ji společnými silami odstranit.

starší pár na lavičce v létě

Jak posílit oslabenou imunitu?

Pro posílení imunity bychom měli upravit svůj jídelníček, být fyzicky přiměřeně aktivní, omezovat stresové situace a vhodným způsobem otužovat svůj organismus. Především v situacích, kdy máme sníženou obranyschopnost, mají své nezastupitelné místo vitaminy, probiotika a enzymy. Probiotika příznivě ovlivňují střevní mikrobiom a enzymy zase zlepšují komunikaci jednotlivých složek imunitního systému.

6 způsobů, jak posílit imunitu

  1. Jezte zdravou a pestrou stravu
  2. Dopřejte si dostatek kvalitního spánku
  3. Starejte se o svůj střevní mikrobiom
  4. Zajistěte si dostatečný přísun vitaminů
  5. Eliminujte stres a vytvořte si stav duševní pohody
  6. Pobývejte na čerstvém vzduchu a na slunci

Enzymy – nedílná součást imunitního systému

V imunitní reakci je nezbytná přesná koordinace a spolupráce jednotlivých součástí imunitního systému. Při tvorbě „komunikačního jazyka“ imunitního systému sehrávají klíčovou roli enzymy – zvláštní druhy bílkovin, které v lidském organismu řídí a urychlují průběh biochemických procesů. Najdeme mezi nimi i skupinu enzymů, které působí právě jako tzv. signální molekuly imunitního systému, koordinující imunitní reakci. Potřebné enzymy si za normálních okolností produkuje organismus sám. Jestliže je ale naše imunita oslabena, můžeme podpořit správné funkce imunitního systému dodáním obdobných enzymů zvenčí.

pár při zimních radovánkách ve sněhu

Oslabenou imunitu posiluje Wobenzym

Enzymy obsažené v léku Wobenzym pomáhají zajišťovat rovnováhu imunitního systému, tak aby záněty proběhly rychle a bez následků. Dokážou nastartovat imunitní reakci a zvýšit její účinek a ve správný okamžik pak zase naopak dovedou její aktivitu utlumit. Udržují tak imunitní systém ve zdravé rovnováze. Na rozdíl od jiných léků přírodní enzymy ve Wobenzymu netlumí hojivou zánětlivou reakci, ale mobilizují imunitní systém, aby se organismus s nemocí nebo její hrozbou vypořádal co nejlépe sám.
Při podávání antibiotik podporuje Wobenzym jejich průnik do tkání a zlepšuje účinek léčby. V období rekonvalescence po skončení nemoci je účinnou ochranou proti jejímu případnému opakování.

Kdy začít s léčbou Wobenzymem?

Protože posílení oslabené imunity je dlouhodobý proces, odpovídá tomu i způsob podpůrné terapie. Osoby s oslabenou imunitou, které trpí opakovanými či chronickými záněty, by měly začít užívat Wobenzym v období, kdy jsou nejvíce ohroženy – obvykle v jarní a podzimní sezoně. Pokud už někoho virózy nebo záněty dýchacích cest opakovaně sužují, vyplatí se začít užívat enzymy co nejdříve.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.