Podvrtnutí kotníku

Wobenzym urychluje vstřebávání otoku a zmírňuje bolest

Jak poznat podvrtnutý kotník

Podvrtnutí kotníku představuje jeden z nejčastějších úrazů, se kterým se velmi často setkávají především sportovci. Ovšem nevyhýbá se ani méně aktivním jedincům, kteří provozují sportovní aktivity nárazově. K podvrtnutí kotníku dochází tehdy, když se vazy stabilizující kloub dostanou za hranici svého maximálního natažení a dojde k jejich poranění. Typické je poranění při sportu nebo při neopatrném pohybu po nerovném terénu. Poškozené vazy mohou být v lepším případě jen natažené, v horším případě může dojít k natržení vazů nebo úplnému přetržení, které výrazně narušuje funkci kotníku.

Ihned po podvrtnutí kotníku se dostaví

  • silná bolest,
  • zvýšená citlivost na dotek,
  • otok,
  • modřiny,
  • omezená hybnost kloubu.

Podvrtnutý kotník: první pomoc

Po úrazu kotníku je potřeba zvednout postiženou nohu do zvýšené polohy nad úroveň kyčelního kloubu pro lepší drenáž otoku. Poranění ledujeme každé dvě hodiny po dobu 20 minut. Po zbytek času je vhodné přiložit na kloub elastické obinadlo. Můžeme použít také speciální gely určené na natažení vazů.
Podvrtnutý kotník se ve většině případů hojí rychle. V případě neléčeného podvrtnutí kotníku nebo špatného zhojení se však často objevují recidivy, které mohou nemocnému výrazně omezit život. Léčbu podvrtnutého kotníku proto nepodceňujte.

S hojením podvrtnutého kloubu pomohou enzymy

Úrazy většinou znamenají pracovní neschopnost, výpadek z tréninkového režimu i omezení koníčků. Pacienta proto zajímá délka hojení úrazu a celkové rekonvalescence. K rychlejšímu průběhu zánětu a vstřebávání otoku pomáhají vybrané enzymy v našem těle. Ty zajišťují, aby hojení rány proběhlo pro tělo co nejúčelnějším a nejrychlejším způsobem. Úrazy včetně podvrtnutí kloubů, u kterých vzniká výrazný otok, jsou však událostmi, na jejichž rychlé zvládnutí nemusejí enzymy v našem těle stačit. Proto je vhodné podpořit organismus podáváním enzymů zvenčí. Dlouholeté výzkumy ověřily účinnost speciální směsi proteolytických enzymů, která je obsažena v léku Wobenzym.

dva běžící muži v lese

Wobenzym: návrat k pohybu bez bolesti

Enzymy, které lék Wobenzym obsahuje, podporují činnost přetíženého lymfatického systému, usnadňují odbourávání poškozených tkání a odpadních produktů metabolismu. Tím urychlují průběh zánětu a vstřebávání otoku, krevních výronů a podlitin. V konečném důsledku se zkracuje doba hojení, pracovní neschopnost a výpadek z tréninku. Wobenzym také zmírňuje bolesti, které podvrtnutí doprovázejí. Zejména u netrénovaných osob, kde je větší náchylnost ke vzniku mikrotraumat po náročné fyzické aktivitě, je vhodné začít užívat Wobenzym hned po vzniku potíží.

Dávkování Wobenzymu při podvrtnutí kloubu

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.