Onemocnění dýchacích cest
Wobenzym posiluje imunitní systém
Záněty horních dýchacích cest
Záněty horních dýchacích cest jsou běžná a méně závažná onemocnění, nejčastěji virového původu. Patří mezi ně zánět nosní sliznice (rýma), zánět nosohltanu či zánět vedlejších nosních dutin.
Léčba těchto onemocnění je většinou symptomatická (tj. podle příznaků) a obvykle zahrnuje klidový režim, podávání tekutin, obkladů, léků proti horečce a bolestem a dalších léků působících lokálně v závislosti na daném onemocnění. Pokud jsou virového původu, pak je podávání antibiotik nevhodné. Při původu bakteriálním se naopak podávání antibiotik obvykle nevyhneme.
Záněty dolních dýchacích cest
Záněty dolních dýchacích cest bývají závažnější a jejich léčba se může protáhnout. Patří mezi ně například akutní bronchitida (jejímž příznakem bývá kašel různého typu), laryngitida, angína či zápal plic. V případě virového původu je opět předepsána léčba podle příznaků, v případě bakteriálního původu se často přistupuje k léčbě antibiotiky.
Více informací o jednotlivých onemocněních dýchacích cest naleznete v této sekci.
Jak předcházet nemocem dýchací soustavy
Onemocnění dýchacích cest čas od času trápí každého z nás. Zaměřením se na jednoduchou péči však můžeme podpořit zdraví dýchacích cest a stát se tak odolnějšími vůči akutním i chronickým onemocněním. Jak může vypadat pravidelná péče o dýchací soustavu?
Čistý vzduch – Snažte se omezit množství škodlivých látek, které vdechujete. Vyhýbejte se pokud možno oblastem zatíženým smogem a naopak, kdykoliv to jde, vyrazte do přírody na čistý vzduch. Obzvlášť prospěšné je působení ionizovaného vzduchu u moře nebo na horách.
Dýchání nosem – Nosní dutina připravuje vdechovaný vzduch na jeho další cestu do plic tím, že ho zvlhčuje, otepluje a filtruje nečistoty.
Posílení imunity – Správná funkce imunitního systému je v ochraně proti respiračním onemocněním klíčová. Podpoříte ji například vitaminem D. Pokud se záněty dýchacích cest opakují častěji, než je obvyklé, je namístě uvažovat o podání léků systémové enzymoterapie.
Posilněte svou imunitu Wobenzymem
Jednou z hlavních příčin opakovaných či chronických onemocnění dýchacích cest může být „oslabená imunita“. V procesu koordinace a komunikace imunitního systému sehrávají klíčovou roli enzymy, které dokážou opět nastartovat oslabenou imunitu, aby si lépe poradila s onemocněním. Takzvané proteolytické enzymy pak pomáhají zajišťovat, aby záněty proběhly bez následků.
Za podmínek intenzivního, chronického či opakujícího se zánětu však nemusí být produkce tělu vlastních enzymů dostatečná. Tehdy je namístě podpořit funkci imunitního systému dodáním enzymů zvenčí ve formě léku Wobenzym.
Wobenzym podpoří účinky antibiotik
Pokud už vás onemocnění dýchacích cest trápí a pokud vám byla předepsána antibiotika, doporučujeme užívat Wobenzym od začátku léčby. Enzymy v něm obsažené pomohou antibiotikům rychleji proniknout do tkání a tím zvyšují účinek antibiotik.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.