Stomatologické zákroky

Wobenzym zkracuje dobu hojení po operaci

Nejčastější stomatologické zákroky

Extrakce neboli odstranění zubu potká během života většinu z nás. Provádí se většinou z důvodů patologických změn, jako je kaz zasahující do kořene zubu, zlomenina zubu nebo zanícení zubního nervu. K extrakci zubu se může přistoupit ale také preventivně, zejména v případě tzv. zubů moudrosti. Mezi další časté zákroky ve stomatologii patří například resekce kořenového hrotu zubu, zavedení zubního implantátu nebo úprava retních uzdiček.

Hojení po stomatologickém zákroku urychluje Wobenzym

Při stomatochirurgických zákrocích dochází stejně jako u úrazů k „poškození“ tkáně, na které organismus reaguje shodným hojivým procesem. Pooperační stavy proto pravidelně doprovází otok, zánět a bolest. Přečtěte si více informací o hojení ran po operaci.
Významným pomocníkem při hojení po stomatologických zákrocích je lék systémové enzymoterapie Wobenzym. Enzymy v něm obsažené omezují vznik otoků, urychlují jejich vstřebávání a zmírňují bolest. Wobenzym podporuje celý samoléčebný proces v těle tak, aby zánět proběhl efektivně a bez následků. Nejlepšího účinku dosáhneme, zahájíme-li podpůrnou léčbu Wobenzymem co nejdříve po operaci, samozřejmě po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Dávkování Wobenzymu po stomatologických zákrocích

mladý usmívající se muž

Účinnost léčby Wobenzymem potvrdily studie

Lék Wobenzym:

  • Urychluje hojení a vstřebávání otoků

  • Zkracuje dobu léčby po zákrocích u zubaře

  • Příznivě ovlivňuje průběh zánětu

Účinnost Wobenzymu ověřila klinická studie, která zkoumala dvě skupiny pacientů indikovaných k odstranění neprořezaných zubů moudrosti z dolní čelisti.
První skupině o 36 pacientech byl podáván Wobenzym (papain, bromelain, pankreatin, trypsin, chymotrypsin, amyláza, lipáza, rutin) až do 7. pooperačního dne. Ve druhé skupině o 44 osobách dostávali pacienti stejným způsobem placebo.
Kontrolní vyšetření byla provedena bezprostředně po výkonu a pak 1., 3., 5. a 7. den po operaci. Byly sledovány subjektivní obtíže pacienta (potíže při polykání, bolestivost a zvětšení lymfatických uzlin), průběh hojení rány, vzdálenost hrany řezáků a odchylka střední linie při maximálním otevření úst a míra otoku dásní a sliznic. Byly rovněž hodnoceny laboratorní ukazatele zánětu.
Sledované parametry se zlepšovaly u pacientů s Wobenzymem významně rychleji než u pacientů s placebem. Hodnoty zánětlivých parametrů vykazovaly ve skupině s Wobenzymem menší vzestup a rychlejší normalizaci. Rozdíly v hodnotách mezi sledovanými skupinami byly statisticky významné. Rychleji probíhalo hojení rány a vyskytlo se méně komplikací.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.