Léky systémové enzymoterapie se uplatňují i v léčbě zánětů močových cest, které se četností výskytu řadí hned za záněty dýchacích cest.

Záněty močového měchýře, močové trubice

  • Zpravidla se jedná o bakteriální záněty, jejichž původcem jsou stále častěji nebezpečné bakterie typu chlamydií
  • Nejsou-li dokonale vyléčeny, často se opakují a přecházejí do chronického stavu
  • Wobenzym nejenže zvyšuje účinnost antibiotické léčby a tím i pravděpodobnost vyléčení, ale posiluje také odolnost pacienta vůči případným opakovaným infekcím

Kde koupit Wobenzym

Studie

Záněty močových cest

U 28 nemocných se zánětem močového měchýře a 28 nemocných, u kterých byl tento zánět doprovázen zánětem ledvinné pánvičky, byla kombinována léčba antibiotikem či chemoterapeutikem s podáváním Wobenzymu. Podpůrná léčba Wobenzymem ve všech případech zvyšovala účinnost antibiotika či chemoterapeutika (nejméně o 10%, nejvíce o 40%). Léčba Wobenzymem měla příznivý vliv na ústup obtíží, příznačných pro uvedená onemocnění. Čtyři týdny po zahájení léčby u 80% pacientů užívajících Wobenzym vymizela přítomnost bakterií v moči, došlo i k normalizaci funkce ledvin a laboratorních hodnot.

Další klinické studie

Jedna skupina mužů i žen se záněty močových cest či pohlavních orgánů vyvolanými chlamydiemi byla léčena antibiotiky, druhá skupina se stejným onemocněním dostávala k antibiotikům navícWobenzym.

studie

Závěr studie: Ve skupině pacientů léčených antibiotiky bylo vyléčeno 61,4% osob, zatímco ve skupině, které byla podávána antibiotika s podporou Wobenzymu, se podíl vyléčených zvýšil na 92,3%. Co je pak zvlášť významné, u žádného z pacientů vyléčených antibiotiky s podporou Wobenzymu nedošlo v průběhu tří měsíců k opakování zánětů.

Kde koupit Wobenzym

Zkušenosti pacientů

Ing. Daniela Valentová

Prochladnout je možné nejenom ve studené vodě v bazénu. Ing. Daniela Valentová pracuje v atraktivním prostředí vinařského sklepa na jižní Moravě. Vlhké a chladné pracovní prostředí však u ní vedlo k nepříjemným zdravotním komplikacím. Také jí pomohl lék systémové enzymoterapie.

Paní inženýrko, jaké Vás trápily potíže?
„Ve sklípku, ve kterém trávím pracovně hodně času, je vlhko a chladno. Když přijdou návštěvníci a zatopí se, je najednou teplo, a pak zase studeno. Toto prudké střídání teplot a vlhké prostředí u mě vyvolaly záněty močového měchýře a gynekologické záněty.”

Kdy jste začala na tyto problémy užívat Wobenzym ?
„Ono to nebylo tak jednoduché. Ráda hraji volejbal a při něm jsem utrpěla těžký výron v kotníku. Bylo to horší než zlomenina. Kotník byl nejprve v sádře, ale i po jejím sundání přetrvával velký otok a bolesti. Dva měsíce jsem nemohla chodit do práce a lékaři zkoušeli všechno možné. Pak mi známá doktorka doporučila Wobenzym. Začala jsem užívat nejprve 3×5 tablet denně a tuto dávku jsem postupně snižovala. Výron se po tomto léku konečně začal vstřebávat a zlepšovat. A současně s tím přestávaly obtíže spojené se zánětem močového měchýře.”

A gynekologické záněty Vás ještě trápí?
„Wobenzym jsem začala užívat na podzim loňského roku a od té doby jsem žádný zánět neměla. Přitom přes zimu a na jaře jsem na ně dříve byla zvlášť náchylná. Také jsem často trpěla na mykózy. Nepříjemné potíže se objevily, kdykoliv jsem si šla zaplavat do bazénu. I to se teď výrazně zlepšilo.”

Dávkování

Při zánětech močových cest, prostaty (předstojné žlázy) se podává Wobenzym v dávce 3 x 3 až 3 x 5 tablet denně až do odeznění příznaků (v počátku léčby dáváme přednost vyšší dávce). V počátku léčby dáváme přednost vyšší dávce.

U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky, ale zvyšují její účinnost.

Kde koupit Wobenzym

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.