Lék Wobenzym urychluje hojení po úrazech

Sportujete nadoraz?

Nárazová zátěž bolí, a nejenom to…

Tělesná námaha při sportovních výkonech vede často k přetěžování šlach a svalů. Netýká se to jen výkonnostních sportovců, ale ještě více netrénovaných či málo trénovaných jedinců, kteří se snaží najednou dohnat to, co předtím dlouho zanedbávali. Při nadměrné zátěži dochází k lokálnímu přetížení lymfatického systému a mohou vzniknout tzv. mikrotraumata, tedy drobná poranění svalových vláken, která vyvolají zánět. Ten doprovází bolest a otok postižených svalů. Může docházet i k jejich déletrvajícímu poškození.

Wobenzym urychluje regeneraci

Enzymy, které obsahuje Wobenzym, zlepšují prokrvení svalů a využití kyslíku ve tkáních. Tím, že podporují činnost přetíženého lymfatického systému, usnadňují odbourávání poškozených tkání a odpadních produktů metabolizmu. Wobenzym tak urychluje průběh zánětu a vstřebávání otoku, zkracuje dobu hojení a návrat k pohybu bez bolesti. Proto: jestliže jste například po náročné túře na běžkách nebo po dlouhé době strávíte celý den na sjezdovce a víte, že nejste dost trénovaní, začněte užívat hned po tomto výkonu Wobenzym. Vaše svaly to zvládnou mnohem lépe.


PhDr. Jiří Halousek vysvětluje vliv enzymů na hojení úrazů

Potvrzeno klinickými studiemi

Pomoc Wobenzymu při léčbě úrazů potvrdila řada klinických studií. Mnohé z  nich se týkaly zdravotních problémů přímo souvisejících se sportováním. Pro ilustraci jedna z nich: Do klinické studie v Německu bylo zařazeno 44 sportovců s vyvrtnutým kotníkem. Studie byla dvojitě zaslepená a kontrolovaná placebem, odpovídala tedy nejpřísnějším mezinárodním požadavkům. Léčba trvala 10 dní. Ve skupině léčené Wobenzymem byl ústup otoku i bolesti prokazatelně rychlejší než u kontrolní skupiny a rychleji se také zlepšila pohyblivost postiženého kloubu.

Výsledky studie ukázaly, že ve skupině léčené Wobenzymem mohli sportovci začít trénovat o týden dříve, úspora času tedy znamenala více než třetinu ve srovnání s těmi, kteří Wobenzym nebrali. A pracovní neschopnost se u nich zkrátila dokonce o více než polovinu.

sport-studie-graf

Kdy začít Wobenzym užívat?

Nejlepšího účinku dosáhneme, zahájíme-li podpůrnou léčbu Wobenzymem co nejdříve po úrazu, u závažnějších stavů samozřejmě po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Ze začátku se podává vyšší dávka 3x5 až 3x10 tablet Wobenzymu denně v závislosti na závažnosti úrazu. Tato dávka se postupně podle odezvy léčby a hojení rány snižuje na 3x5 až na 3x3 tablet denně až do úplného vymizení příznaků. Celkovou denní dávku je přitom možné rozdělit na dvě části, které se pak užívají ráno a večer. Příklad: místo 3x7 tablet denně lze užívat 2x10 tablet za den. Léčba Wobenzymem je vždy součástí celkové péče o poúrazové poranění.

Jaké balení koupit?

Ke zhojení rány po lehčích a středně těžkých úrazech za pomoci Wobenzymu zpravidla stačí zakoupit středně velké balení po 200 tabletách. Po závažnějších úrazech je vhodné velké balení po 800 tbl. pro dlouhodobější užívání. Wobenzym je nutné užívat nalačno v dostatečném odstupu od jídla – to znamená alespoň ½ hodiny před jídlem a nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle. Nerozkousané tablety je třeba vydatně zapít 250 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání snižuje účinek léku!Accounts

Projects

SSL

SSL

SSL

Sub-domains

800 tbl.

800 tablet

Pro déletrvající léčbu

Nejvýhodnější cena za jednu tabletu


Rodinné balení


300 tbl.

300 tablet

Pro léčbu trvající cca 1 měsíc

Malá praktická velikost

Ideální na cesty a sport


200 tbl.

200 tablet

Pro léčbu trvající 2-3 týdny

40 tbl.

40 tablet

Pro krátkodobé užívání
model trypsinu

O léku Wobenzym


Lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, jejíž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než 50letou léčebnou praxí.

Wobenzym byl poprvé uveden na trh před více než 50 lety v tehdejším západním Německu, a před více než 25 lety u nás. Jen v ČR si lidé za rok koupí kolem 200 000 balení tohoto léku, mnozí z nich opakovaně. Také to potvrzuje, že pomáhá.

Každý enzym a jeho přesně stanovené množství zde má svůj význam. Zvlášť důležitý je živočišný enzym trypsin, který má výrazný protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení. 

Enzymy jsou biologické katalyzátory. V organismu je několik tisíc druhů enzymů. Každý enzym je vyhraněným specialistou: působí určitým způsobem pouze na určitou látku. Jen některé enzymy mohou být použity pro léčbu. Účinek jiných enzymových směsí může být zcela odlišný.