Lék Wobenzym urychluje hojení po úrazech

Sportujete nadoraz?

Nárazová zátěž bolí, a nejenom to…

Tělesná námaha při sportovních výkonech vede často k přetěžování šlach a svalů. Netýká se to jen výkonnostních sportovců, ale ještě více netrénovaných či málo trénovaných jedinců, kteří se snaží najednou dohnat to, co předtím dlouho zanedbávali. Při nadměrné zátěži dochází k lokálnímu přetížení lymfatického systému a mohou vzniknout tzv. mikrotraumata, tedy drobná poranění svalových vláken, která vyvolají zánět. Ten doprovází bolest a otok postižených svalů. Může docházet i k jejich déletrvajícímu poškození.

Wobenzym urychluje regeneraci

Enzymy, které obsahuje Wobenzym, zlepšují prokrvení svalů a využití kyslíku ve tkáních. Tím, že podporují činnost přetíženého lymfatického systému, usnadňují odbourávání poškozených tkání a odpadních produktů metabolizmu. Wobenzym tak urychluje průběh zánětu a vstřebávání otoku, zkracuje dobu hojení a návrat k pohybu bez bolesti. Proto: jestliže jste například po náročné túře na běžkách nebo po dlouhé době strávíte celý den na sjezdovce a víte, že nejste dost trénovaní, začněte užívat hned po tomto výkonu Wobenzym. Vaše svaly to zvládnou mnohem lépe.


PhDr. Jiří Halousek vysvětluje vliv enzymů na hojení úrazů

Potvrzeno klinickými studiemi

Pomoc Wobenzymu při léčbě úrazů potvrdila řada klinických studií. Mnohé z  nich se týkaly zdravotních problémů přímo souvisejících se sportováním. Pro ilustraci jedna z nich: Do klinické studie v Německu bylo zařazeno 44 sportovců s vyvrtnutým kotníkem. Studie byla dvojitě zaslepená a kontrolovaná placebem, odpovídala tedy nejpřísnějším mezinárodním požadavkům. Léčba trvala 10 dní. Ve skupině léčené Wobenzymem byl ústup otoku i bolesti prokazatelně rychlejší než u kontrolní skupiny a rychleji se také zlepšila pohyblivost postiženého kloubu.

Výsledky studie ukázaly, že ve skupině léčené Wobenzymem mohli sportovci začít trénovat o týden dříve, úspora času tedy znamenala více než třetinu ve srovnání s těmi, kteří Wobenzym nebrali. A pracovní neschopnost se u nich zkrátila dokonce o více než polovinu.

sport-studie-graf

Dávkování

Dávkování Wobenzymu

model trypsinu

O léku Wobenzym


Lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, jejíž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než 50letou léčebnou praxí.

Wobenzym byl poprvé uveden na trh před více než 50 lety v tehdejším západním Německu, a před více než 25 lety u nás. Jen v ČR si lidé za rok koupí kolem 200 000 balení tohoto léku, mnozí z nich opakovaně. Také to potvrzuje, že pomáhá.

Každý enzym a jeho přesně stanovené množství zde má svůj význam. Zvlášť důležitý je živočišný enzym trypsin, který má výrazný protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení. 

Enzymy jsou biologické katalyzátory. V organismu je několik tisíc druhů enzymů. Každý enzym je vyhraněným specialistou: působí určitým způsobem pouze na určitou látku. Jen některé enzymy mohou být použity pro léčbu. Účinek jiných enzymových směsí může být zcela odlišný.