Na každý chirurgický zákrok organizmus reaguje zánětem, otokem a bolestí. Významným pomocníkem při hojení po operacích jsou enzymy, které obsahuje lék Wobenzym.Omezují vznik otoků a urychlují jejich vstřebávání, zmírňují bolest a zkracují dobu hojení. Tyto enzymy také snižují výskyt pooperačních komplikací s hojením rány. Především pro ženy – ale nejen pro ně – je rovněž důležité, že pomáhají zajistit tvorbu menší jizvy.

Kde koupit Wobenzym

Potvrzeno klinickými studiemi

Pomoc Wobenzymu v pooperační léčbě potvrdila řada klinických studií. V dvojitě slepé placebem kontrolované studii v Německu bylo zařazeno 80 pacientů. U všech bylo nezbytné řešit cévní postižení dolní končetiny bypassem. Pacienti užívali tři dny před operací Wobenzym a pokračovali v užívání tohoto léku po celou dobu hospitalizace, tj. nejdéle 14 dní. Byly sledovány změny v objemu postižené končetiny, velikost otoku a celková bolestivost, jako vedlejší kritérium i délka pobytu v nemocnici. Ve všech těchto ukazatelích dopadla výrazně lépe skupina s Wobenzymem.

Podobně dobré výsledky byly dosaženy v klinických studiích po operacích hemoroidů a v dalších oblastech. Ve všech těchto případech je ovšem nezbytné konzultovat podpůrnou léčbu Wobenzymem s lékařem.

Kde koupit Wobenzym

Zkušenosti pacientů

Vendula Homolková, Praha

“Wobenzym mi pomohl při operacích už vícekrát. Nejprve to bylo při operaci cysty v prsu, pak při operaci břišní kýly a před třemi lety při výměně kyčelního kloubu za umělý. Pokaždé se mi pooperační rány velmi pěkně zahojily a rychle jsem se zotavila. S pomocí tohoto léku jsem velmi dobře zvládla i vytržení zubu moudrosti. Začátkem letošního roku jsem si nechala operovat oční víčka a na Wobenzym, který jsem jinak vždy začala užívat už pět dní před operací, jsem zapomněla jak na smrt. Plastická operace samotná proběhla dobře, ale rány se špatně a pomalu hojily. Dostala jsem zánět a nic nepomáhalo. A pak mi došlo, že nemám Wobenzym. Okamžitě jsem šla do lékárny a ještě tam jsem si vzala 10 tablet. V takto vysoké dávce jsem pokračovala ještě 3 dny, po kterých došlo k rapidnímu zlepšení. Pak jsem dávku snížila na polovinu (3 krát 5 tablet). Po osmi dnech užívání Wobenzymu byla víčka úplně zahojená.”

Anna Š., Děčín

„Už 17 let trpím cukrovkou a čtyřikrát denně si píchám inzulín. Chtěla jsem si dát odoperovat nárůstky u nohou, které byly při chůzi velmi bolestivé, ale lékaři se báli, že se pooperační rána nebude hojit a že bych mohla kvůli tomu přijít o nohu. Nakonec jsem před 2 lety vysvětlila lékaři v České Lípě, že beru na své revmatické onemocnění dlouhodobě Wobenzym a všechno se mi dobře hojí. Po operaci pak byl sám překvapen, jak rychle se má rána zahojila. Totéž se opakovalo loni, kdy mi byly odebrány oba vaječníky a děloha. Už po týdnu jsem byla propuštěna z nemocnice, tedy dříve než mnozí pacienti, kteří netrpí cukrovkou. Na Wobenzym nedám dopustit.“

Kde koupit Wobenzym

Kdy začít Wobenzym užívat?

Nejlepšího účinku dosáhneme, zahájíme-li podpůrnou léčbu Wobenzymem co nejdříve po operaci, samozřejmě po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem. Ze začátku se podává vyšší dávka 3×7 až 3×10 tablet Wobenzymu denně, která se postupně podle odezvy léčby a hojení rány snižuje na 3×5, minimálně na 3×3 tablet denně. Celkovou denní dávku je přitom možné rozdělit na dvě části, které se pak užívají ráno a večer. Příklad: místo 3×7 tablet denně lze užívat 2×10 tablet za den. Léčba Wobenzymem je vždy součástí celkové péče o pooperační ránu.

Způsob užívání

Wobenzym užívat nalačno, nikdy s jídlem, nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle a alespoň ½ hodiny před dalším jídlem. Nerozkousané tablety vydatně zapít nejméně 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání léku snižuje jeho vstřebávání a tím i účinek!

Jaké balení koupit?

Ke zhojení rány po lehčích a středně těžkých operacích za pomoci Wobenzymu zpravidla stačí zakoupit středně velké balení po 200 tablet. Po závažnějších zákrocích je vhodné velké balení po 800 tablet pro dlouhodobější užívání.

Kde koupit Wobenzym

K léčbě enzymy použijte lék Wobenzym

Wobenzym je lékem registrovaným Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Jeho léčebné účinky jsou prokázány řadou kontrolovaných klinických studií. Ve světě si ho lidé kupují už přes čtyřicet let. Jen v České republice ho každý rok užívá více než sto tisíc zákazníků, mnozí z nich opakovaně.

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.