Kde koupit Wobenzym

V současné době je nejčastější příčinou lymfedému odstranění a ozařování lymfatických uzlin při operacích prsu (lymfedém horní končetiny), při operacích v oblasti pánve (lymfedém dolní končetiny) a v oblasti hlavy a krku (lymfedém krku a obličeje). Lymfedém však také vzniká poškozením lymfatických (mízních) cév a uzlin opakovanými záněty (záněty žil, růže apod.).

Wobenzym obnovuje průchodnost lymfatických cév, odstraňuje nežádoucí bílkovinné látky z mezibuněčného prostoru a tlumí zánětlivý proces. Nejvíce se osvědčuje komplexní léčba lymfedému Wobenzymem v kombinaci s různými fyzioterapeutickými postupy (bandážování, manuální nebo přístrojová lymfodrenáž, speciální cvičení atd.). Léčba lymfedému má být zahájena v jeho časném stadiu, pak má největší šanci na úspěch.

Studie

Skupina 46 nemocných s lymfedémem horní končetiny užívala Wobenzym v dávce 3 krát 7 tablet denně po dobu 4 týdnů. Pak se dávkování snižovalo na udržovací dávku 3 krát 5 tablet po dobu 8 týdnů. U 28 nemocných (70%) došlo ke zlepšení subjektivních obtíží i objektivního lékařského nálezu. Zlepšila se hybnost prstů, ustoupil otok v oblasti prstů a předloktí. Obvod nejširšího místa předloktí se průměrně zmenšil o 2 cm. U jedné nemocné s nejvyšším čtvrtým stádiem lymfedému trvajícím několik let se hybnost prstů zlepšila natolik, že mohla opět hrát na klavír. Dvě nemocné udávaly mírné zlepšení hybnosti prstů, ale bez objektivně měřitelného ústupu lymfedému. Jen u 12 nemocných (30%) ke zlepšení nedošlo.

Kde koupit Wobenzym

Zkušenosti pacientů

Lymfedém po operaci prsu

Lymfedém je otok, který nejčastěji vzniká na horní končetině narušením průtoku mízy po operaci nádoru prsu. Nejtěžším formám onemocnění se říká „sloní nemoc”, kdy ruka oteče do takových rozměrů, že s ní téměř nelze hýbat. Jedním z nejúčinnějších prostředků proti vzniku otoku a kjeho léčbě jsou preparáty systémové enzymoterapie.

Členky klubu ŽAP (Ženy po ablaci prsu)
Dana Čermáková

„Já jsem začala s enzymy poté, kdy jsem po osmi letech od operace najednou zjistila, že mi vzniká otok. Brala jsem je v plné výši, to znamená 20 tablet denně. Teď už mám dávku sníženou na 10 tablet denně. Otok už není pevný, je pohyblivý. Nemůžu chodit na lymfodrenáže, protože mám citlivou uzlinu v podpaždí, tak je to jediná možnost, jak tento otok udržet anebo dokonce zlikvidovat.”

Danuška Hybšová
předsedkyně klubu ŽAP, Praha

„Já jsem po ablaci prsu už 10 let, chemoterapii jsem neměla, byla jsem jenom ozařovaná. Enzymy beru preventivně, protože se mě zatím otok, zaplať pánbůh, netýká.”

Ženy po operaci prsu u nás mají možnost se scházet v různých spolcích a sdruženích. Nač zaměřujete svou činnost?
„V tom našem klubu ŽAP už máme k dnešnímu dni 204 členky. Máme docela bohatý program. Na rekondičních pobytech mimo jiné provádíme cvičení jako prevenci proti otokům. Pořádáme výšlapy do okolí Prahy, pravidelně chodíme plavat a cvičit do bazénu. Máme knihovnu s tématikou rakoviny prsu a dnes už také 3 přístroje Pneuven, které jsou součástí léčby otoků. Zdarma je půjčujeme našim členkám.”

Vyměňujete si navzájem své zkušenosti z léčby?
„Samozřejmě. Hlavně na těch rekondicích, protože tam je na to prostor i čas, ale koneckonců i na členských schůzkách. Zveme na ně lékaře z různých oborů, ale především odborníky na rakovinu a otoky, a tam s nimi rozebíráme své zkušenosti. Ukazuje se, že některé ženy ani nevědí, že by ten otok mohly léčit, protože bohužel jsou dnes ještě lékaři, kteří považují otok jen za kosmetickou vadu.”

Jsou u vás členky, které se díky enzymovým lékům těch potíží zbavily?
„To můžu potvrdit. U nás jsou členky, které se skutečně otoků zbavily, i když jim předem bylo řečeno, že se s tím nedá nic dělat.”

Jana Drexlerová
Praha

“S Wobenzymem jsem měla velmi dobré zkušenosti už při léčbě krevního výronu v oku.Tento lék také pomohl mé matce, kterou léta trápily záněty žil a otevřený bércový vřed. Před šesti lety jsem pak prodělala operaci prsu a po určité době se mi po ozařování začal objevovat na ruce lymfedém. Nasadila jsem proto Wobenzymu v dávce 2 krát 7 tablet. Při této léčbě lymfedém ustoupil až na malý zbytkový otok. Když jsem se několikrát pokoušela Wobenzym vysadit, už za pár dní jsem cítila nepříjemné pnutí a lymfedém se začal zvětšovat. Jakmile začnu opět brát Wobenzym, po sedmi až deseti dnech otok zase změkne a ustupuje. Chtěla bych ovšem zdůraznit, že léčba lymfedému nemůže spoléhat pouze na Wobenzym. Nezbytná je manuální nebo přístrojová lymfodrenáž, jejíž účinek podávání Wobenzymu ještě výrazně zlepšuje. O tom jsem se přesvědčila nejen na sobě, ale i na řadě podobně postižených žen.”

Kde koupit Wobenzym

Dávkování

Léčba lymfedému Wobenzymem musí být dlouhodobá. Před jejím zahájením je nutné poradit se s ošetřujícím lékařem.
Obvykle se začíná dávkou 2×10 nebo 3×7 tablet denně (po dobu 4-5 týdnů), potom se snižuje na 3×5 až 3×3 tablet denně (nejméně 8 týdnů).

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.