Gynekologické záněty jsou nepříjemné, často i bolestivé, a neléčené mohou být příčinou neplodnosti.

Lék Wobenzym pomáhá u všech druhů zánětlivých procesů, ať jsou kdekoliv v lidském organismu. Zvlášť rozšířeným okruhem onemocnění jsou záněty, které postihují ženské orgány. Záněty dělohy, vaječníků a vejcovodů postihují především ženy v produktivním věku, nejvíce mezi 20 až 35 rokem. Není-li zánět zcela doléčen, často se vrací a může přejít do chronického stavu. S každým dalším prodělaným zánětem se pak výrazně zvyšuje hrozba neplodnosti, protože vejcovody se mohou stát pro oplodněné vajíčko neprůchodnými.

Kde koupit Wobenzym

Příčiny gynekologických zánětů

 • bakterie, viry, kvasinky, paraziti
  • především bakterie typu chlamydií
 • nebezpečný je jakýkoliv zásah zvenčí
  • například i nitroděložní tělísko
 • riziko roste s počtem sexuálních partnerů

Příznaky gynekologického zánětu

 • zvýšená teplota
 • zrychlená (zvýšená) sedimentace a vyšší počet bílých krvinek
 • nažloutlý nebo nazelenalý, nepříjemně páchnoucí poševní výtok
 • zesílené menstruační bolesti
 • bolesti po pohlavním styku

Jak záněty léčit

Lékař-gynekolog provede výtěr z pochvy a děložního krčku a zjistí  typ přítomné bakterie. Na základě toho pak může stanovit nejúčinnější léčbu.

Hlavním lékem v boji proti bakteriím jsou antibiotika. Gynekologické záněty však někdy bývají velmi úporné a ne vždy je hned první léčba antibiotiky účinná. Pokud se zánět opakuje, tak  často přechází do chronického stavu a proto je nutné účinnost antibiotika podpořit.

Účinnost antibiotik je proto vhodné podpořit lékem Wobenzym. Enzymy, které obsahuje lék Wobenzym (bromelain z ananasu a papain z papáje) a živočišné enzymy trypsin a chymotrypsin, umožňují při současném podávání s antibiotiky jejich lepší průnik do zánětem zasažených tkání, a tím zvyšují účinnost antibiotik.

Kde koupit Wobenzym

Dávkování: 

Při  gynekologických zánětech se  lék Wobenzym v počátku léčby dávkuje u dospělých 3x denně pět tablet, poté lze s ústupem obtíží lze postupně dávku snižovat na dávku 3x denně tři tablety. Lék Wobenzym se užívá do odeznění klinických příznaků.

U dětí dávkujeme lék Wobenzym 1 tableta na 6 kg hmotnosti na den. (příklad: Dítě váží-li  20 kg, budeme dávkovat 3x denně jednu tabletu).

Pozor! Důležité je správné užívání Wobenzymu. Lék Wobenzym je nutné užívat nalačno v dostatečném odstupu od jídla – to znamená alespoň ½ hodiny před jídlem a nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle. Nerozkousané tablety je třeba zapít alespoň 200 ml tekutiny (nejlépe slabý čaj, voda, minerálka).

Nesprávně užívání snižuje účinek léku!

U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky, ale zvyšují její účinnost.

Před začátkem léčby je nutné poradit se s ošetřujícím lékařem!

Kde koupit Wobenzym