Gynekologické záněty jsou nepříjemné, často i bolestivé, a neléčené mohou být příčinou neplodnosti.
Lék Wobenzym pomáhá u všech druhů zánětlivých procesů, ať jsou kdekoliv v lidském organismu. Zvlášť rozšířeným okruhem onemocnění jsou záněty, které postihují ženské orgány. Záněty dělohy, vaječníků a vejcovodů postihují především ženy v produktivním věku, nejvíce mezi 20 až 35 rokem. Není-li zánět zcela doléčen, často se vrací a může přejít do chronického stavu. S každým dalším prodělaným zánětem se pak výrazně zvyšuje hrozba neplodnosti, protože vejcovody se mohou stát pro oplodněné vajíčko neprůchodnými.
Příčiny gynekologických zánětů
- bakterie, viry, kvasinky, paraziti
- především bakterie typu chlamydií
- nebezpečný je jakýkoliv zásah zvenčí
- například i nitroděložní tělísko
- riziko roste s počtem sexuálních partnerů
Příznaky gynekologického zánětu
- zvýšená teplota
- zrychlená (zvýšená) sedimentace a vyšší počet bílých krvinek
- nažloutlý nebo nazelenalý, nepříjemně páchnoucí poševní výtok
- zesílené menstruační bolesti
- bolesti po pohlavním styku
Jak záněty léčit
Lékař-gynekolog provede výtěr z pochvy a děložního krčku a zjistí typ přítomné bakterie. Na základě toho pak může stanovit nejúčinnější léčbu.
Hlavním lékem v boji proti bakteriím jsou antibiotika. Gynekologické záněty však někdy bývají velmi úporné a ne vždy je hned první léčba antibiotiky účinná. Pokud se zánět opakuje, tak často přechází do chronického stavu a proto je nutné účinnost antibiotika podpořit.
Účinnost antibiotik je proto vhodné podpořit lékem Wobenzym. Enzymy, které obsahuje lék Wobenzym (bromelain z ananasu a papain z papáje) a živočišné enzymy trypsin a chymotrypsin, umožňují při současném podávání s antibiotiky jejich lepší průnik do zánětem zasažených tkání, a tím zvyšují účinnost antibiotik.