Záněty průdušek jsou časté především u dětí a znovu přibývají s tím, jak stárneme. U některých jedinců se často opakují a mohou přecházet do chronického stavu. U těchto opakovaných onemocnění je vhodná podpůrná léčba Wobenzymem. Působí proti otoku sliznice, zlepšuje odtok a transport hlenu. U zánětů průdušek vlivem Wobenzymu dochází ke zkapalnění hustého hlenu a k jeho lepšímu odkašlávání. Wobenzym lze s výhodou použít také při léčbě antibiotiky, protože usnadňuje jejich průnik do těžko přístupných tkání a zvyšuje jejich účinnost.

Kde koupit Wobenzym

Studie

V roce 2003 bylo na 14 pracovištích dětských lékařů v České republice provedeno zpětné hodnocení výsledků podpůrné léčby Wobenzymem u dětí s opakovanými záněty dýchacích cest. Zahrnulo celkem 346 dětí, u kterých léčba proběhla v letech 1996-2002. Statisticky bylo srovnáváno, kolikrát dítě stonalo a kolikrát muselo užívat antibiotika v průběhu 12 měsíců před zahájením podpůrné léčby Wobenzymem s obdobím 12 měsíců od okamžiku zahájení této léčby.
V roce po zahájení podpůrné léčby Wobenzymem poklesl ve srovnání s rokem před jejím zahájením průměrný počet onemocnění na jedno dítě z 5,3 na 2,2 (pokles o 58%) a počet nasazení antibiotik u jednoho dítěte se v průměru snížil z 2,7 na 0,8 (pokles o 68%). Neznamená to ovšem, že antibiotika byla nahrazena Wobenzymem. Jejich spotřeba se snížila proto, že se omezil počet a závažnost onemocnění vyžadujících nasazení antibiotik.

Dávkování

Při zánětech v oblasti uší, nosu, krku, horních i dolních dýchacích cest se podává Wobenzym v dávce 3 x 3 až 3 x 5 tablet denně až do odeznění příznaků (v počátku léčby dáváme přednost vyšší dávce).

U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky, ale zvyšují její účinnost.

Kde koupit Wobenzym

Zkušenosti pacientů

Ondřej Kopecký (8 let)

Hladké Životice, okres Nový Jičín, maminka Renata

kopeckyJaké měl Váš syn zdravotní potíže?
„Od narození byl věčně nemocný. Do prvního roku měl třikrát zánět středního ucha a několikrát také zánět průdušek, musel sedmkrát užívat antibiotika. Rýma a dráždivý kašel ho trápily prakticky stále. Později se záněty průdušek objevovaly hlavně na podzim a v zimě, někdy v tom období stonal skoro každý měsíc. Velice často užíval antibiotika, někdy i desetkrát do roka. Když byl Ondra nemocný, jeho hlavním problémem byl vždy dlouhotrvající kašel. V noci ho budil každou chvíli, nepomáhaly ani nejrůznější kapky a sirupy, vyzkoušeli jsme kdeco.“

Měl někdo v rodině podobné problémy?
„Ondrův otec je astmatik a trpí chronickým zánětem průdušek.“

Jak jste se dozvěděla o Wobenzymu?
„Když bylo Ondrovi 6 let, dočetla jsem se v časopisu, že Wobenzym pomohl u mnoha takových případů. Zeptala jsem se proto na tento lék v lékárně i naší paní doktorky na alergologii, kam jsme kvůli Ondrovým problémům právě tehdy v zimě začali chodit. Ta mi ho schválila. Vyšetření u Ondry nepotvrdilo astma, jenom ukázalo mírné snížení jednoho typu obranných protilátek.“

Jak Ondra Wobenzym užíval?
„Užíval tři tablety ráno a dvě večer, dokud nevybral celé balení o 200 tabletách. Pak měl dva měsíce přestávku a stejnou kúru jsme zopakovali ještě jednou.“

Co se u Ondry změnilo po zařazení Wobenzymu do jeho léčby?
„Nestůně ani zdaleka tak často a je mnohem živější. Paní doktorka řekla, že se mu posílila imunita. A hlavně – nemá už ty hrozné záchvaty dráždivého kašle, které nás tak strašně trápily. Když už někdy kašel dostane, je mnohem mírnější, syn začne brzy odkašlávat a kašel netrvá tak dlouho jako dříve.“

Podobné dobré zkušenosti s podpůrnou léčbou Wobenzymem má mnoho dalších dětí i dospělých.

Zánět průdušek (bronchitida) vzniká obvykle následkem virové, popřípadě bakteriální infekce. Nemocný má teplotu, dráždivý kašel spozdějším vykašláváním hlenů. Obvykle bývají postiženy i další části dýchacích cest. následujících stránkách vybrali z velkého počtu obdobných případů několik rozhovorů s rodiči dětí, kterým Wobenzym pomohl při různých opakovaných onemocnění dýchacích cest.

Kde koupit Wobenzym

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.