Kde koupit Wobenzym

Angína je zánětlivé onemocnění, způsobené bakteriemi, které se obvykle léčí antibiotiky. Angíny jsou časté především u dětí. U některých jedinců se často opakují a mohou přecházet do chronického stavu. U těchto opakovaných onemocnění je vhodná podpůrná léčba Wobenzymem. Působí proti otoku sliznice. Wobenzym lze s výhodou použít také při léčbě antibiotiky, protože usnadňuje jejich průnik do cílových tkání a zlepšuje celkový účinek léčby.

S podzimem stoupá počet onemocnění dýchacích cest

Léčba antibiotiky – ano i ne

  • Antibiotika jsou určena pro léčbu zánětů způsobených bakteriemi
  • Většina onemocnění dýchacích cest je virového původu; zde antibiotika nepomáhají
  • Nadměrné užívání antibiotik může přinášet některé problémy (zažívací obtíže, tendenci ke vzniku plísňových onemocnění apod.)
  • Nesprávné užívání či nadužívání antibiotik může vyvolat rezistenci bakterií na určitá antibiotika a způsobit neúčinnost následné léčby těmito léky

Wobenzym pomáhá léčit záněty dýchacích cest

  • Wobenzym působí proti zánětlivému otoku sliznice
  • Wobenzym podporuje oslabenou imunitu
  • U zánětů způsobených bakteriemi, které je nutné léčit antibiotiky, Wobenzym – jako podpůrný lék – umožňuje antibiotikům lepší průnik do zánětem zasažených tkání a zlepšuje tak celkový účinek léčby.
  • Wobenzym je vhodný i při virových onemocněních, kde léčba antibiotiky nemá své opodstatnění

Kde koupit Wobenzym

Studie

V roce 2003 bylo na 14 pracovištích dětských lékařů v České republice provedeno zpětné hodnocení výsledků podpůrné léčby Wobenzymem u dětí s opakovanými záněty dýchacích cest. Zahrnulo celkem 346 dětí, u kterých léčba proběhla v letech 1996-2002. Statisticky bylo srovnáváno, kolikrát dítě stonalo a kolikrát muselo užívat antibiotika v průběhu 12 měsíců před zahájením podpůrné léčby Wobenzymem s obdobím 12 měsíců od okamžiku zahájení této léčby.

V roce po zahájení podpůrné léčby Wobenzymem poklesl ve srovnání s rokem před jejím zahájením průměrný počet onemocnění na jedno dítě z 5,3 na 2,2 (pokles o 58%) a počet nasazení antibiotik u jednoho dítěte se v průměru snížil z 2,7 na 0,8 (pokles o 68%). Neznamená to ovšem, že antibiotika byla nahrazena Wobenzymem. Jejich spotřeba se snížila proto, že se omezil počet a závažnost onemocnění vyžadujících nasazení antibiotik.

Počet zánětů dýchacích cest

Počet zánětů dýchacích cest

Kde koupit Wobenzym

Dávkování

Při zánětech v oblasti uší, nosu, krku, horních i dolních dýchacích cest se podává Wobenzym v dávce 3×3 až 3×5 tablet denně až do odeznění příznaků (v počátku léčby dáváme přednost vyšší dávce).

U dětí podáváme jednu tabletu na 6 kg váhy a den.

U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky, ale zlepšuje její účinnost.

Kde koupit Wobenzym