Chlamydie - zákeřný nepřítel

Chlamydiové infekce = závažný problém pro zdraví ženy i muže.

Chlamydie jsou velmi nebezpečné bakterie, které šíří v těle člověka infekci. Chlamydie se léčí antibiotiky. Ale ta nejsou vždy dostatečně účinná!

Pomoci může lék Wobenzym:

  • Pomáhá zlepšit účinnost antibiotické léčby
  • Posiluje imunitu oslabenou onemocněním
  • Zvyšuje odolnost sliznic vůči infekci
  • Snižuje riziko návratu nemoci
UNIKÁTNÍ SLOŽENÍ

Lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, jejíž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem a řadou kontrolovaných klinických studií.

zjistit víc

WOBENZYM JE LÉK

Lék Wobenzym musel projít velmi přísným schvalovacím řízením. V něm se nezávisle hodnotí účinnost léku, jeho kvalita a bezpečnost.

zjistit víc

POMÁHÁ JIŽ 50 LET

Je tomu již více než 50 let, kdy byl Wobenzym poprvé uveden na trh v tehdejším západním Německu, a 25 let u nás. Od té doby se mnoho lidí přesvědčilo, že opravdu pomáhá.

Kde koupíte Wobenzym za nejlepší ceny?

Vybírejte z prověřených lékáren

Chlamydie – zákeřný nepřítel

Závažný problém pro zdraví ženy i muže představují záněty pohlavních ústrojí vyvolané bakteriemi typu chlamydií.

Onemocnění chlamydiemi je mimořádně úporné a často se opakuje, nebo přetrvává v chronické formě. Neléčená chlamydiová infekce může u žen způsobit zánět orgánů malé pánve, cysty na vaječnících, předčasný porod, nákazu plodu během těhotenství a přenos zánětu na oči či plíce plodu. Chronický zánět může vést až k neplodnosti, a to nejen u žen, ale i u mužů!

Ze začátku o onemocnění často ani nevíme

Infekce, kterou vyvolávají chlamydie, se stala v posledních dvaceti letech nejrozšířenější sexuální přenosnou chorobou osob ve věku od dvaceti do čtyřiceti let. Její zákeřnost spočívá především v tom, že nemá výrazné příznaky. Asi 50% žen a 80% mužů nepozoruje vůbec žádné příznaky. U žen se může vyskytnout bolest v podbřišku, bolest při pohlavním styku a při močení.

Jak se můžeme nakazit
Chlamydie se mohou do těla dostat nejen při nechráněném pohlavním styku s nakaženým partnerem, ale např. i při přímém kontaktu s kontaminovaným povlečením, ručníkem apod. Proto je nejlepší prevencí vyhýbat se náhodným sexuálním partnerům a nechráněnému sexu, dodržovat zásady intimní hygieny a používat jen vlastní povlečení a ručníky. Už při minimálním podezření na infekci je pak zapotřebí vyhledat lékaře, ženy gynekologa, muži urologa.

Léčba infekce, kterou vyvolávají chlamydie
Hlavním lékem proti chlamydiím jsou antibiotika. Musí být jimi léčeni oba partneři, aby se zabránilo „pingpongovému efektu“ opakovaného vzájemného přenosu onemocnění. Zároveň je třeba dobrat celou dávku antibiotik až do konce a vždy dbát pokynů lékaře.

Antibiotika nejsou vždy dostatečně účinná
Problémem je, že chlamydie někdy bývají velmi úporné a ne vždy je hned první léčba antibiotiky účinná. Pokud v organizmu přetrvává původce onemocnění, zánět se může opakovat a často přechází do chronického stavu.

Wobenzym pomáhá zlepšit účinek léčby

Enzymový lék Wobenzym umožňuje při současném podávání s antibiotiky jejich lepší průnik do zánětem zasažených tkání, a tím zlepšuje účinek léčby. Wobenzym také výrazně snižuje riziko přechodu zánětů do chronického stavu. U úporných infekcí, které vyvolávají chlamydie, Wobenzym výrazně zvyšuje účinnost léčby a pravděpodobnost vyléčení.

Příklad klinické studie ze zahraničí

Skupina žen s gynekologickými záněty i mužů se záněty močových cest vyvolanými chlamydiemi byla léčena antibiotiky, druhá skupina se stejným onemocněním dostávala k antibiotikům navíc Wobenzym.

Ve skupině pacientů léčené pouze antibiotiky bylo vyléčeno 61,4 % osob, zatímco ve skupině, která dostávala navíc Wobenzym, se podíl vyléčených zvýšil na 92,3%. A co bylo zvlášť významné: díky posílení imunitního systému u žádného z pacientů z této skupiny nedošlo v průběhu tří měsíců k opakování zánětů.

Potvrzeno i v ČR

Účinnost podpůrné léčby Wobenzymu u infekcí, které vyvolávají chlamydie, potvrdily také výsledky sledování z roku 2006 v České republice. Polovina z 32 pacientů (16 mužů a 16 žen z partnerských párů), u kterých byla zjištěna akutní infekce vyvolaná chlamydiemi, byla léčena pouze antibiotikem, druhá polovina párů užívala po dobu dvou týdnů jako podpůrnou léčbu navíc Wobenzym v dávce 3×5 tablet denně.

Za čtyři týdny po dobrání antibiotik byly u každého provedeny kontrolní výtěry. Z těch, kteří užívali pouze antibiotika, bylo úspěšně vyléčeno přibližně 52% sledovaných osob, v kombinaci s Wobenzymem stoupla úspěšnost léčby na více než 81%.

Obdobné výsledky byly v poslední době dosaženy i při dalších sledováních pacientů.


% vyléčených pacientů

Doporučené dávkování

Pro úspěšnou léčbu urogenitálních chlamydiových infekcí je vždy nezbytná léčba všech sexuálních partnerů!

Za dobu používání Wobenzymu v léčebné praxi nebyly zaznamenány při těhotenství a kojení žádné závažné vedlejší účinky u dítěte ani u matky. Enzymy z Wobenzymu nepřestupují do mateřského mléka. Stejně jako u jiných léků by mělo být podávání Wobenzymu při těhotenství a kojení konzultováno s lékařem.

Upozornění: Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky, vhodně ji však doplňuje. Posiluje účinek antibiotik, podporuje jejich průnik do postižených tkání a zlepšuje efekt léčby.

Jaké balení Wobenzymu koupit?

Doporučená velikost balení v závislosti na celkové době užívání 1 x 300 tbl. nebo 2 x 200 tbl.

Kde koupíte Wobenzym za nejlepší ceny?

Vybírejte z prověřených lékáren

model trypsinu

O léku Wobenzym


Lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, jejíž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než 50letou léčebnou praxí.

Wobenzym byl poprvé uveden na trh před více než 50 lety v tehdejším západním Německu, a před více než 25 lety u nás. Jen v ČR si lidé za rok koupí kolem 200 000 balení tohoto léku, mnozí z nich opakovaně. Také to potvrzuje, že pomáhá.

Každý enzym a jeho přesně stanovené množství zde má svůj význam. Zvlášť důležitý je živočišný enzym trypsin, který má výrazný protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení. 

Enzymy jsou biologické katalyzátory. V organismu je několik tisíc druhů enzymů. Každý enzym je vyhraněným specialistou: působí určitým způsobem pouze na určitou látku. Jen některé enzymy mohou být použity pro léčbu. Účinek jiných enzymových směsí může být zcela odlišný.