Lék Wobenzym opět získal prestižní ocenění Superbrands

Nezávislá odborná komise udělila léku Wobenzym titul Superbrands pro roky 2017, 2018 a nově i pro rok 2019. Nejlepší z nejlepších značek dostávají toto prestižní ocenění ve více než 90 zemích světa na základě sjednocených kritérií a metod. Titul Superbrands je znakem speciálního postavení značky v příslušné zemi. Do programu Superbrands se jednotlivé značky nemohou přihlásit, ale jsou vybrány na základě spotřebitelského průzkumu společnosti GfK Czech Republic podle známosti a obliby.

Lék Wobenzym se tak zařadil mezi nejznámější značky v České republice, díky své kvalitě a účinnosti při léčbě řady onemocnění, ale také oblibě u zákazníků. Za to chceme všem, kteří Wobenzym užívali anebo užívají a jsou s ním spokojeni, poděkovat.

Superbrands

Pojistěte si bezstarostnou hru

Chce to hlavně pohodu a zdraví

Golf patří bezesporu k těm nejkrásnějším sportům, které můžeme hrát až do zralého věku. Ale i při něm se může přihodit úraz. Intenzivní stres, který po většinu pracovního dne prožívá nemálo nadšených příznivců golfu, navíc oslabuje jejich imunitu, takže na „greenu“ co chvíli chytnou chřipku a kdejaké nachlazení.

Používají to i ti nejlepší, proč ještě ne vy?

Ve vrcholovém sportu se už řadu let osvědčuje především k urychlení hojení po úrazech a při léčbě poruch imunity enzymový lék Wobenzym. Velmi dobré zkušenosti s ním mají fotbalisté, atleti, lyžaři, hokejisté, boxeři, cyklisté a mnozí další. Také tisíce rekreačních sportovců mohou z vlastní zkušenosti potvrdit, že jim Wobenzym pomohl urychlit hojení po úrazu a návrat do zaměstnání a že díky tomuto léku mohli začít dříve znovu sportovat.

lék Wobenzym

Wobenzym 300 – ideální balení na cesty a sport

Lék Wobenzym přináší optimální účinek při nasazení bezprostředně po vzniku potíží. Proto na vaše přání uvádíme novou velikost balení – Wobenzym 300.

 • Wobenzym 300 můžete mít vždy při sobě.
 • Ideální velikost balení pro cestování a aktivní životní styl
 • Vhodná součást lékárničky na dovolenou a při sportovních aktivitách

 

Pomáháme potřebným

Podporujeme Domov sv. Karla Boromejského v Praze - Řepích
zařízení, které poskytuje laskavou a odbornou péči seniorům
LDN – odlehčovací sociální pobyty – denní stacionář

Domov sv. Karla Boromejského hledá do týmu

zdravotní sestru (směnný provoz, možnost ubytovny)
a lékaře či lékařku na občasné zástupy za nemoci nebo dovolené.

Finanční ohodnocení je srovnatelné s tarify ve státním sektoru.
Co je navíc, je pěkné prostředí, přátelský a dobrý kolektiv, spokojení pacienti.
Klidnější způsob práce než v nemocnicích – více pomocných sil.

Prosím, podívejte se na web www.domovrepy.cz.
Kontakt: konsolata@domovrepy.cz

Novinka! Wobenzym 300 – ideální balení na cesty a sport

Lék Wobenzym přináší optimální účinek při nasazení bezprostředně po vzniku potíží. Proto na vaše přání uvádíme novou velikost balení – Wobenzym 300.

 • Wobenzym 300 můžete mít vždy při sobě.
 • Ideální velikost balení pro cestování a aktivní životní styl
 • Vhodná součást lékárničky na dovolenou a při sportovních aktivitách
Porovnání velikosti balení Wobenzym 300 a Wobenzym 800

Porovnání velikosti balení Wobenzym 300 a Wobenzym 800

Zánět dásní

Zánět dásní

Zánět dásní neboli gingivitida je nejběžnější onemocnění dutiny ústní. Trpí jim až 90 % dospělých. Ze zánětu dásní se může vyvinout chronické onemocnění, které postihuje závěsný aparát zubu, dáseň i kost zvané parodontóza (laicky paradentóza). Celý článek

Chronický únavový syndrom ohrožuje zdraví!

Jako chronický únavový syndrom je označován stav, který se vyznačuje nevysvětlitelnou obtížnou únavou déle než půl roku, až hlubokým vyčerpáním a snadnou unavitelností po běžné fyzické nebo psychické zátěži.

Odborným názvem chronického únavového syndromu je benigní myalgická encefalomyelitida. Informovaná laická a odborná veřejnost zná pro chronický únavový syndrom zkratku CFS (z anglického označení Chronic Fatigue Syndrome). Postiženi mohou být lidé již od puberty v každém věku, i když nejvíce je to populace ve věku mezi čtyřiceti až padesáti lety. Ženy však trpí CFS čtyřikrát častěji než muži.

Příznaky chronického únavového syndromu

CFS začíná jako běžné virové onemocnění. Objevuje se teplota, bolesti v krku, bolesti svalů, kloubů a lymfatických uzlin. Z běžné virózy se zpravidla dostaneme během jednoho týdne, ale pacientům s CFS příznaky onemocnění neodeznívají, nýbrž nabírají na intenzitě. Pacient je celkově zesláblý, má pocit tělesné a duševní vyčerpanosti, trpí bolestmi hlavy, které se postupem času prohlubují až do takových extrémů, že pacientovi dělá problém vstát z postele. K dovršení všeho začne mít problémy se spánkem, přidá se deprese a zhorší se i koncentrace.

Klinický obraz nemocného vypadá, jako by se jeho organismus, a hlavně imunitní systém nedovedly zbavit původce tajemné choroby a regenerovat funkce organismu do normálního stavu. U tohoto onemocnění není jasně určená příčina, používá se léčba převážně orientovaná na symptomy. Jedná se o postupy cílené na zlepšení imunitního a nervového systému. Mnozí specialisté se přiklánějí k názoru, že hlavní příčinou chronického únavového syndromu je selhání imunity.

S imunitou mohou pomoci také enzymy

Zásadní úlohu pro zdravé fungování, akceschopnost a rovnováhu imunitního systému mají speciální proteolytické enzymy, s jejichž pomocí tělo udržuje imunitní systém v rovnováze. Jejich dostatek je přitom nutnou podmínkou dobrého fungování imunitního systému. Při problémech s imunitou a v případech, když je imunita oslabena, je vhodné dodat tělu enzymy zvenčí ve formě enzymových léků. Podpoří se tím imunitní pochody v našem těle, když už vlastní enzymy nestačí. Nejznámějším enzymovým lékem je Wobenzym. Pomáhá při léčbě širokého okruhu onemocnění – působí proti zánětům, otokům a poruchám imunity.

Kde koupit Wobenzym?

Sportujete nadoraz? Lék Wobenzym pomáhá i po úrazech!

Operace žlučníku

Odstranění žlučníku neboli cholecystektomie se řadí k nejběžněji prováděným chirurgickým výkonům. Operace žlučníku se provádí při výskytu kamenů, zánětu, nádoru nebo žlučového písku.

Při onemocnění žlučníku a žlučových cest je vhodné dodržovat žlučníkovou dietu!

Kde se žlučník nachází? Jaké jsou příznaky onemocnění? Jak probíhá operace? Na tyto otázky najdete odpovědi v následujících odstavcích. Dieta při onemocnění žlučníku a žlučových cest.
Celý článek

Žlučníková dieta – nevhodné potraviny

Žlučníkovou dietu by měli dodržovat všichni, kteří mají jakékoliv problémy se žlučníkem.

Jestliže vám byl žlučník odstraněn, měli byste dodržovat žlučníkovou dietu nejméně jeden měsíc po operaci. Stává se, že po operaci jisté potíže přetrvávají, v takové situaci je nejvhodnější dodržovat žlučníkovou dietu dlouhodobě a samozřejmě vše konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Nevhodné potraviny při onemocnění žlučníku a žlučových cest:

 • Masa: nejíst tučná masa (husa, kachna, bůček atd.), vnitřnosti.
 • Uzeniny: nejíst uzené maso, slaninu,trvanlivé salámy, tučné měkké salámy, paštiky, jitrnice, tlačenku, jelítka, olejovky.
 • Mléčné výrobky: nejíst tučné sýry, zrající sýry, hermelín, smetanové jogurty, niva.
 • Ovoce: nejíst maliny, rybíz, hrušky, višně, ořechy, kokos.
 • Zelenina: nejíst zelí hlávkové i kysané, kapustu, papriky, cibuli, česnek, houby, ředkvičky, kukuřice, okurky salátové i kyselé, sterilované saláty, kedlubny.
 • Příkrmy: nejíst čerstvé kynuté pečivo, kynuté knedlíky, smažené brambory.
 • Polévky: nejíst tučné vývary, česnečku, ovarovou polévku, jaternicovou polévku, gulášovou s česnekem a kořením, dršťkovou.
 • Luštěniny: Nejíst žádné, jsou nevhodné všeho druhu.
 • Omáčky: nejíst omáčky se smetanou, kořenité, okurkovou, houbovou.
 • Moučníky: nejíst čerstvé kynuté moučníky, těžké tučné moučníky s ořechy, krémem, šlehačkou, makové zákusky, smažené koblihy, čokoládu.
 • Nápoje: nepít alkoholické nápoje všeho druhu, zrnkovou kávu, limonády s velkým obsahem uhličitanu, tonik.
 • Koření: nepoužívat pepř, papriku, sladkou i pálivou, kari, chilli, nové koření, zázvor, hořčici, maggy, skořici.
 • Tuky:  nepoužívat sádlo, slaninu, šlehačku, smetanu, tučné potraviny.
 • Pečivo: nejíst celozrnné pečivo se semínky, z tmavé a grahamové mouky.

Nevhodné je smažení pokrmů, zahušťování jíškou, příprava pokrmů na cibulovém základě.

 Seznam vhodných, povolených potravin při onemocnění žlučníku a žlučových cest!

 

 

Příznaky onemocnění žlučníku

Příznaky onemocnění žlučníku:

 • bolesti břicha – záchvatovité bolesti břicha
 • bolest v pravém podžebří – záchvatovité bolesti břicha, bolest břicha se postupně stupňuje, přemísťuje se do pravého podžebří, často vystřeluje i do úhlu pravé lopatky
 • nadýmání
 • plynatost a říhání – v některých případech se objevuje i plynatost, říhání
 • nevolnost – může se objevit i nevolnost, zvracení
 • zvýšená teplota – při zánětech žlučníku se často objevuje teplota nebo zimnice
 • zvětšený žlučník – někdy je možné pohmatem nalézt zvětšený žlučník

Žlučníková dieta – vhodné potraviny

Žlučníkovou dietu by měli dodržovat všichni, kteří mají jakékoliv problémy se žlučníkem.

Jestliže vám byl žlučník odstraněn, měli byste dodržovat žlučníkovou dietu nejméně jeden měsíc po operaci. Stává se, že po operaci jisté potíže přetrvávají, v takové situaci je nejvhodnější dodržovat žlučníkovou dietu dlouhodobě a samozřejmě vše konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Vhodné, povolené potraviny při onemocnění žlučníku a žlučových cest: Celý článek