Pojistěte si bezstarostnou hru

Chce to hlavně pohodu a zdraví

Golf patří bezesporu k těm nejkrásnějším sportům, které můžeme hrát až do zralého věku. Ale i při něm se může přihodit úraz. Intenzivní stres, který po většinu pracovního dne prožívá nemálo nadšených příznivců golfu, navíc oslabuje jejich imunitu, takže na „greenu“ co chvíli chytnou chřipku a kdejaké nachlazení.

Používají to i ti nejlepší, proč ještě ne vy?

Ve vrcholovém sportu se už řadu let osvědčuje především k urychlení hojení po úrazech a při léčbě poruch imunity enzymový lék Wobenzym. Velmi dobré zkušenosti s ním mají fotbalisté, atleti, lyžaři, hokejisté, boxeři, cyklisté a mnozí další. Také tisíce rekreačních sportovců mohou z vlastní zkušenosti potvrdit, že jim Wobenzym pomohl urychlit hojení po úrazu a návrat do zaměstnání a že díky tomuto léku mohli začít dříve znovu sportovat.

lék Wobenzym

Wobenzym 300 – ideální balení na cesty a sport

Lék Wobenzym přináší optimální účinek při nasazení bezprostředně po vzniku potíží. Proto na vaše přání uvádíme novou velikost balení – Wobenzym 300.

 • Wobenzym 300 můžete mít vždy při sobě.
 • Ideální velikost balení pro cestování a aktivní životní styl
 • Vhodná součást lékárničky na dovolenou a při sportovních aktivitách

 

Pomáháme potřebným

Podporujeme Domov sv. Karla Boromejského v Praze - Řepích
zařízení, které poskytuje laskavou a odbornou péči seniorům
LDN – odlehčovací sociální pobyty – denní stacionář

Domov sv. Karla Boromejského hledá do týmu

zdravotní sestru (směnný provoz, možnost ubytovny)
a lékaře či lékařku na občasné zástupy za nemoci nebo dovolené.

Finanční ohodnocení je srovnatelné s tarify ve státním sektoru.
Co je navíc, je pěkné prostředí, přátelský a dobrý kolektiv, spokojení pacienti.
Klidnější způsob práce než v nemocnicích – více pomocných sil.

Prosím, podívejte se na web www.domovrepy.cz.
Kontakt: konsolata@domovrepy.cz

Svatý Valentýn


Náš lidský organismus pracuje jako dokonalý stroj, kde každé ozubené kolečko má své místo a přesně zapadá do dalších navazujících koleček.

Každodenní stres, nemoc či úraz působí na náš organismus negativně a jako zrnka písku zapadnou mezi “kolečka” v organismu a ten pak nefunguje, jak by měl.

Podpořme náš organismus přírodními enzymy v léku Wobenzym! Tyto enzymy působí proti zánětům kdekoliv v našem těle, urychlují vstřebávání otoků, zkracují dobu hojení a působí proti poruchám imunity.

Víte, jak svátek Valentýn vznikl?

Jak vznikl svátek svatého Valentýna?

Valentýn byl římský kněz, který žil v Itálii ve 3.stol.n.l. za vlády císaře Claudiuse II. Claudius podnikal řadu válečných tažení a zakázal svým vojákům, aby se ženili a byli tak plně oddání boji.  Kněz Valentýn jeho zákazu nedbal, nesouhlasil s ním a dál potají oddával zamilované páry.  Zato byl uvězněn a odsouzen k trestu smrti ke kterému došlo 14.února 296.  Ve vězení vyléčil dceru žalářníka z hluchoty a před smrtí jí věnoval list ve tvaru srdce. Od té doby je svatý Valentýn patronem zamilovaných.

Novinka! Wobenzym 300 – ideální balení na cesty a sport

Lék Wobenzym přináší optimální účinek při nasazení bezprostředně po vzniku potíží. Proto na vaše přání uvádíme novou velikost balení – Wobenzym 300.

 • Wobenzym 300 můžete mít vždy při sobě.
 • Ideální velikost balení pro cestování a aktivní životní styl
 • Vhodná součást lékárničky na dovolenou a při sportovních aktivitách
Porovnání velikosti balení Wobenzym 300 a Wobenzym 800

Porovnání velikosti balení Wobenzym 300 a Wobenzym 800

Zánět dásní

Zánět dásní

Zánět dásní neboli gingivitida je nejběžnější onemocnění dutiny ústní. Trpí jim až 90% dospělých. Ze zánětu dásní se může vyvinout chronické onemocnění, které postihuje závěsný aparát zubu, dáseň i kost zvané parodontóza. (laicky paradentóza). Celý článek

Lék Wobenzym získal prestižní ocenění Superbrands

Nezávislá odborná komise udělila titul Superbrands pro rok 2017 léku Wobenzym. Nejlepší z nejlepších značek dostávají toto prestižní ocenění ve více než 90 zemích světa na základě sjednocených kritérií a metod. Titul Superbrands je znakem speciálního postavení značky v příslušné zemi. Do programu Superbrands se jednotlivé značky nemohou přihlásit, ale jsou vybrány na základě spotřebitelského průzkumu společnosti GfK Czech Republic podle známosti a obliby.

Lék Wobenzym se tak zařadil mezi nejznámější značky v České republice, díky své kvalitě a účinnosti při léčbě řady onemocnění, ale také oblibě u zákazníků. Za to chceme všem, kteří Wobenzym užívali anebo užívají a jsou s ním spokojeni, poděkovat.

Diplom Wobenzym Czech Superbrands

Chronický únavový syndrom ohrožuje vaše zdraví! Jak se mu účinně bránit?

Cítíte se dlouhodobě unavení, vyčerpaní, bez energie? Možná trpíte chronickým únavovým syndromem! Tak je označován stav, který se vyznačuje nevysvětlitelnou obtížnou únavou déle než půl roku, až hlubokým vyčerpáním a snadnou unavitelností po běžné fyzické nebo psychické zátěži.

Odborným názvem chronického únavového syndromu je benigní myalgická encefalomyelitida. Informovaná laická a odborná veřejnost zná pro chronický únavový syndrom zkratku CFS (z anglického označení Chronic Fatigue Syndrome). Postiženi mohou být lidé již od puberty v každém věku, i když nejvíce je to populace ve věku mezi čtyřiceti až padesáti lety. Ženy však trpí CFS čtyřikrát častěji než muži.

Příznaky chronického únavového syndromu

CFS začíná jako běžné virové onemocnění. Objevuje se teplota, bolesti v krku, bolesti svalů, kloubů a lymfatických uzlin. Z běžné virózy se běžně dostaneme během jednoho týdne, ale pacientům s CFS příznaky onemocnění neodeznívají, nýbrž nabírají na intenzitě. Pacient je celkově zesláblý, má pocit tělesné a duševní vyčerpanosti, trpí bolestmi hlavy, které se postupem času prohlubují až do takových extrémů, že pacientovi dělá problém vstát z postele. K dovršení všeho začnete mít problémy se spánkem, přidá se deprese a zhorší se i koncentrace.

Klinický obraz nemocného vypadá, jako by se jeho organismus, a hlavně imunitní systém nedovedly zbavit původce tajemné choroby a regenerovat funkce organismu do normálního stavu. U tohoto onemocnění není jasně určená příčina, používá se léčba převážně orientovaná na symptomy. Jedná se o postupy cílené na zlepšení imunitního a nervového systému. Mnozí specialisté se přiklánějí k názoru, že příčinou chronického únavového syndromu je selhání imunity.

S imunitou pomohou enzymy

Podle zkušeností, které byly získány ve stovkách prací a studií, se ukazuje, že imunita je příznivě ovlivněna systémovou enzymoterapií. Tam, kde je potřeba, je imunita posílena, jinde je utlumena. Enzymy jsou totiž látky, které dokážou zasahovat do mnoha biologických reakcí. Některé představují přírodní, tělu velmi blízkou možnost, jak řešit řadu chorobných stavů i nemocí. Nejznámějším enzymovým lékem je Wobenzym. Pomáhá při léčbě širokého okruhu onemocnění – působí proti zánětům, otokům a poruchám imunity.

Kde koupit Wobenzym?

Sportujete nadoraz? Lék Wobenzym pomáhá i po úrazech!

Operace žlučníku

Odstranění žlučníku neboli cholecystektomie se řadí k nejběžněji prováděným chirurgickým výkonům. Operace žlučníku se provádí při výskytu kamenů, zánětu, nádoru nebo žlučového písku.

Při onemocnění žlučníku a žlučových cest je vhodné dodržovat žlučníkovou dietu!

Kde se žlučník nachází? Jaké jsou příznaky onemocnění? Jak probíhá operace? Na tyto otázky najdete odpovědi v následujících odstavcích. Dieta při onemocnění žlučníku a žlučových cest.
Celý článek

Žlučníková dieta – nevhodné potraviny

Žlučníkovou dietu by měli dodržovat všichni, kteří mají jakékoliv problémy se žlučníkem.

Jestliže vám byl žlučník odstraněn, měli byste dodržovat žlučníkovou dietu nejméně jeden měsíc po operaci. Stává se, že po operaci jisté potíže přetrvávají, v takové situaci je nejvhodnější dodržovat žlučníkovou dietu dlouhodobě a samozřejmě vše konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Nevhodné potraviny při onemocnění žlučníku a žlučových cest:

 • Masa: nejíst tučná masa (husa, kachna, bůček atd.), vnitřnosti.
 • Uzeniny: nejíst uzené maso, slaninu,trvanlivé salámy, tučné měkké salámy, paštiky, jitrnice, tlačenku, jelítka, olejovky.
 • Mléčné výrobky: nejíst tučné sýry, zrající sýry, hermelín, smetanové jogurty, niva.
 • Ovoce: nejíst maliny, rybíz, hrušky, višně, ořechy, kokos.
 • Zelenina: nejíst zelí hlávkové i kysané, kapustu, papriky, cibuli, česnek, houby, ředkvičky, kukuřice, okurky salátové i kyselé, sterilované saláty, kedlubny.
 • Příkrmy: nejíst čerstvé kynuté pečivo, kynuté knedlíky, smažené brambory.
 • Polévky: nejíst tučné vývary, česnečku, ovarovou polévku, jaternicovou polévku, gulášovou s česnekem a kořením, dršťkovou.
 • Luštěniny: Nejíst žádné, jsou nevhodné všeho druhu.
 • Omáčky: nejíst omáčky se smetanou, kořenité, okurkovou, houbovou.
 • Moučníky: nejíst čerstvé kynuté moučníky, těžké tučné moučníky s ořechy, krémem, šlehačkou, makové zákusky, smažené koblihy, čokoládu.
 • Nápoje: nepít alkoholické nápoje všeho druhu, zrnkovou kávu, limonády s velkým obsahem uhličitanu, tonik.
 • Koření: nepoužívat pepř, papriku, sladkou i pálivou, kari, chilli, nové koření, zázvor, hořčici, maggy, skořici.
 • Tuky:  nepoužívat sádlo, slaninu, šlehačku, smetanu, tučné potraviny.
 • Pečivo: nejíst celozrnné pečivo se semínky, z tmavé a grahamové mouky.

Nevhodné je smažení pokrmů, zahušťování jíškou, příprava pokrmů na cibulovém základě.

 Seznam vhodných, povolených potravin při onemocnění žlučníku a žlučových cest!