9 věcí, které o Wobenzymu musíte vědět

1.    Wobenzym je lék

Jako každý lék musel Wobenzym před uvedením na trh projít velmi přísným schvalovacím řízením. S lékem Wobenzym bylo realizováno několik desítek experimentálních a klinických studií. V tomto procesu se nezávisle hodnotí účinnost léku v jednotlivých indikacích, jeho kvalita a bezpečnost. To je zásadní rozdíl oproti doplňkům stravy, které nejsou k léčbě vůbec určeny, a proto se u nich neprovádí ověřování kvality ani účinnosti. U doplňků stravy je pouze kontrolována jejich bezpečnost a doporučená denní dávka.

Více na stránce O lécích

2.    Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy. Urychlují a řídí všechny biochemické děje v živých organizmech. V lidském těle proběhne během jediné vteřiny mnoho miliónů chemických reakcí. Bez enzymů by stejné reakce trvaly stovky let. Bez enzymů by neexistoval život.

Dosud je známo přes 3.000 druhů enzymů, z nichž jen malá část může být využita v medicíně. Lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, jejichž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než 50letou léčebnou praxí. Každý enzym a jeho přesně stanovené množství zde má svůj význam. Účinek jiných enzymových směsí může být zcela odlišný. Záleží také na tom, z jaké oblasti tyto směsi pocházejí, protože v důsledku rozdílné genetické výbavy může na jejich užívání reagovat obyvatel např. východní Asie jinak než Evropan.

Více na stránce Základní informace o enzymech a lécích pro systémovou enzymoterapii

3.    Wobenzym je nutné užívat správně a dodržet množství tablet

Naprosto zásadní pro dosažení léčebných účinků Wobenzymu je jeho správné užívání. Je nutné zabránit tomu, aby se Wobenzym rozpustil již v žaludku, protože by došlo ke zničení obsažených enzymů. Proto je Wobenzym chráněn speciálním obalem, který se rozpouští až v příznivém prostředí tenkého střeva, kde probíhá vstřebávání neporušených enzymových molekul. Tuto ochranu zaručuje pouze lék, jako je Wobenzym, nikoliv enzymové doplňky stravy, které nepodléhají kontrole kvality.

Lék se musí užívat nalačno, nikdy s jídlem, tedy nejméně 2 hodiny po posledním jídle. Po požití Wobenzymu ještě nejméně další půl hodiny nejíst, aby se lék nesmísil s jídlem. Nerozkousané tablety zapít nejméně 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání léku může výrazně snížit až zcela znemožnit účinek léčby.

4.    Proč Wobenzym pomáhá u tolika onemocnění?

Enzymy, které lék Wobenzym obsahuje, působí proti zánětům kdekoliv v našem těle. Urychlují vstřebávání otoků a krevních podlitin, zkracují dobu hojení a podporují úplné doléčení zánětů tak, aby nedocházelo k jejich opakování anebo nepřecházely do chronického stavu. Wobenzym tedy prokazatelně pomáhá i tam, kde pacient trpí více záněty či otoky současně.

Protože záněty jsou součástí mnoha zdravotních obtíží, Wobenzym lze používat při léčbě širokého okruhu onemocnění. Ve světě si ho lidé kupují už přes padesát let. Jen v České republice ho každý rok užívá více než sto padesát tisíc zákazníků, mnozí z nich opakovaně. Samotný tento fakt potvrzuje účinnost Wobenzymu, který už pomohl miliónům pacientů v různých zemích světa a každým dnem pomáhá dalším.

Více na stránce Základní informace o enzymech a lécích pro systémovou enzymoterapii

5.    Wobenzym urychluje hojení po úrazech a operacích

Lék Wobenzym urychluje léčbu pooperačních a poúrazových zánětů a otoků, vstřebávání krevních výronů a podlitin a zmírňuje i bolest. Výrazně tím zkracuje dobu hojení a omezuje výskyt pooperačních komplikací např. s hnisáním rány nebo nadměrným jizvením. Nejlepšího účinku dosáhneme, začneme-li užívat Wobenzym co nejdříve po úrazu či operaci (lze dosáhnout zkrácení doby léčby až o polovinu).

Související stránky:

 

6.    Wobenzym posiluje oslabenou imunitu

Při problémech s imunitou a v případech, kdy je imunita oslabena, má tělo nedostatek vlastních enzymů, které řídí tyto procesy, a proto je vhodné dodat tělu obdobné enzymy ve formě léku Wobenzym zvenčí.  Pouze tyto enzymy jsou schopny podpořit příslušné imunitní pochody v našem těle, kdy už vlastní enzymy v organizmu nestačí.

Lék Wobenzym díky tomu vhodně pomáhá při léčbě opakovaných zánětů dýchacích cest – angíny a chřipky, zánětů hrtanu, průdušek, vedlejších nosních dutin a dalších.

Související stránky:

 

7.    Wobenzym pomáhá při zánětech kloubů

Lék Wobenzym omezuje záněty a otoky kloubů, tlumí bolest a zlepšuje hybnost. Tím pomáhá při zmírnění projevů a léčbě artrózy, revmatoidní artritidy a revmatizmu měkkých tkání (tenisový loket, karpální tunel). Je dobře snášen i při dlouhodobém podávání, proto se hodí jako alternativa také  u těch pacientů, kteří špatně snášejí protirevmatické léky.

Více na stránce Artróza, revmatoidní artritida

 

8.    Pomoc při opakovaných vaginálních mykózách i při porodu

Tím, že lék Wobenzym působí proti zánětům a posiluje imunitu, po přidání k standardní léčbě vaginálních mykóz významně a dlouhodobě snižuje počet opakování tohoto onemocnění.

Při porodu dochází k poraněním porodních cest různého rozsahu, někdy bývá potřebné v zájmu dítěte nebo maminky udělat nástřih hráze, nebo je nutný porod císařským řezem. To, co ženu po porodu nejvíce trápí, jsou otok, zánět a bolest. I zde podpůrná léčba Wobenzymem urychluje vstřebávání otoků, působí proti bolesti a zkracuje dobu hojení. Wobenzym lze užívat v těhotenství i v období kojení po předchozí konzultaci s lékařem.

Související stránky:

9.    Wobenzym zlepšuje účinnost léčby chlamydiových a dalších bakteriálních infekcí antibiotiky

Wobenzym lze s výhodou použít při léčbě antibiotiky, protože usnadňuje jejich průnik do těžko přístupných tkání a zlepšuje tak celkový účinek léčby. Při podávání spolu s antibiotiky výrazně snižuje riziko opakování chlamydiových infekcí a jejich přechodu do chronického stavu. Podobně pomáhá také při antibiotické léčbě gynekologických zánětů anebo bakteriálních zánětů dýchacích cest (angíny).

Související stránky: