Vedle schopnosti optimalizovat průběh zánětu a redukovat otoky, ovlivňují léky systémové enzymoterapie některé vlastnosti krve (např. zlepšují její tekutost, omezují shlukování červených krvinek a krevních destiček).

To vše působí prospěšně při léčení různých cévních onemocnění. Uplatňují se nejen jako součást léčby akutních zánětů povrchových žil, ale pomáhají také pacientům, u kterých po zánětech žil hlubokého řečiště dolních končetin (potrombotický syndrom) přetrvávají dlouhodobé obtíže – zejména otoky a bolesti v končetinách při větší námaze, které omezují jejich výkonnost.

Kde koupit Wobenzym

Studie

Ve dvojitě zaslepené multicentrické studii bylo sledováno 156 pacientů s akutním zánětem povrchových žil. 79 nemocných bylo léčeno Wobenzymem v dávce 3 krát 4 tablet denně a 77 pacientů dostávalo placebo. Doba léčby činila 12-16 dní. Všichni pacienti navíc používali kompresní punčochu. Při hodnocení k sedmému dni léčby byl pozorován významně větší ústup spontánní bolesti ve skupině léčené Wobenzymem. Tato skupina vykazovala jednoznačně lepší výsledky i při hodnocení dalších ukazatelů účinnosti léčby (např. bolestivá reakce na tlak, zarudnutí kůže, délka hmatného zatvrdnutí žíly, pocit napětí, množství užívaných léků proti bolesti).

Podíl pacientů s ústupem uvedených obtíží
Podíl pacientů s ústupem uvedených obtíží

Dávkování

Záněty povrchových žil
Doporučuje se Wobenzym v dávce 3×5 až 3×7 tablet po dobu 2–3 týdnů.
Léky systémové enzymoterapie je možné podávat současně s léky na úpravu srážlivosti krve v tabletách. Je však nutné poradit se s lékařem.

Potrombotický syndrom
3×5 – 3×10 tablet Wobenzymu po dobu 5–6 týdnů. V počátku léčby volíme spíše vyšší dávky.

Kde koupit Wobenzym