Vedle schopnosti optimalizovat průběh zánětu a redukovat otoky, ovlivňují léky systémové enzymoterapie některé vlastnosti krve (např. zlepšují její tekutost, omezují shlukování červených krvinek a krevních destiček).

To vše působí prospěšně při léčení různých cévních onemocnění. Uplatňují se nejen jako součást léčby akutních zánětů povrchových žil, ale pomáhají také pacientům, u kterých po opakovaných zánětech žil (potrombotický syndrom) přetrvávají dlouhodobé obtíže – zejména otoky a bolesti v končetinách při větší námaze, které omezují jejich výkonnost.

Kde koupit Wobenzym

Studie

Ve dvojitě zaslepené multicentrické studii bylo sledováno 156 pacientů s akutním zánětem povrchových žil. 79 nemocných bylo léčeno Wobenzymem v dávce 3 krát 4 tablet denně a 77 pacientů dostávalo placebo. Doba léčby činila 12-16 dní. Všichni pacienti navíc používali kompresní punčochu. Při hodnocení k sedmému dni léčby byl pozorován významně větší ústup spontánní bolesti ve skupině léčené Wobenzymem. Tato skupina vykazovala jednoznačně lepší výsledky i při hodnocení dalších ukazatelů účinnosti léčby (např. bolestivá reakce na tlak, zarudnutí kůže, délka hmatného zatvrdnutí žíly, pocit napětí, množství užívaných léků proti bolesti).

Podíl pacientů s ústupem uvedených obtíží
Podíl pacientů s ústupem uvedených obtíží

Zkušenosti pacientů

Křečové žíly

Délka cévních cest v lidském těle se měří na kilometry. K tomu, aby měl člověk zdravé cévy, je zapotřebí, aby o ně správně pečoval. Onemocnění žil a tepen bohužel v civilizovaném světě stále přibývá.

Dana Hegarová, Praha

„Mé potíže s křečovými žilami začaly po porodu. Nejdříve opticky, potom při delším stání přišly i bolesti. Zkoušela jsem to ze začátku zlepšit stahováním punčochami a mazáním heparoidem, potom jsem zašla za paní doktorkou a řekla jsem jí, že vlastně nic nepomáhá. A má ošetřující lékařka mi doporučila jít na chirurgii.”

Došlo tedy nakonec k operaci?
„Chirurgický zákrok jsem zatím naštěstí nemusela podstoupit. Vyzkoušela jsem enzymový lék, který mi doporučil známý. Jsem velice spokojena, po měsíci přestaly bolesti a došlo i k celkovému optickému zlepšení.”

Marie Hlaváčová, Brno

Jaké jste měla potíže?
„Měla jsem třikrát po sobě zánět křečových žil. Vždy jsem se léčila 3 měsíce a za dalších čtvrt roku to přišlo znovu. Až když jsem měla třetí zánět, pan doktor mi naordinoval enzymy. Řekl, že je to nový lék, že by to mělo zabrat, že je širokospektrový.”

Jak začal tento lék působit?
„Během prvního týdne se to nijak neprojevovalo, až tak za 14 dní jsem cítila celkovou úlevu. Nejenom na křečových žilách, že už mě nebolely, ale i celkově jsem se cítila lépe.”

Mohla byste popsat průběh, jak se Vám ulevilo?
„Po těch prvních dvou zánětech jsem měla na žilách takové zatvrdliny. Když jsem je chtěla masírovat, pan doktor mi řekl, že se to nesmí. Ale po delším užívání enzymového preparátu ty uzlinky zmizely a na noze po nich zůstaly tmavé skvrny, které bývají po bércových vředech. A po čase i ty zmizely. Až teprve po těchto lécích se mi zdá, že jsem v pohodě.”

Karel Rella, Olomouc

“Povoláním jsem řidič autobusu. Můj strýc i děda měli problémy s křečovými žilami, záněty žil a otoky nohou a tyto potíže jsem zdědil i já. Když mi bylo dvacet pět let, musel jsem jít poprvé s levou nohou na operaci křečových žil, za deset let pak podruhé. Mezitím jsem prodělal také operaci na pravé noze. Po operaci se můj stav sice vždy zlepšil, ale do roka se to vrátilo. Navíc se teď největší problémy přesunuly do oblasti kotníků, které mi, když sedím za volantem, natékají. Lékař mi sdělil, že mám narušený hluboký žilní systém a že další operace už nepřipadá v úvahu. Když jsem měl před třemi lety velké otoky, levá noha byla nateklá jako papuč, lékař mi doporučil Wobenzym. Ze začátku jsem užíval 3 krát 5 tablet denně, později jsem dávku snížil na 3 krát 3 tablety. Brzy bylo vidět, jak otoky ustupují. V léčbě Wobenzymem jsem pokračoval asi 2 měsíce. Od té doby jakmile začnou horka a mně se na nohou objevují otoky, nasadím Wobenzym a užívám ho celé dva měsíce. Otoky jsou díky tomu výrazně menší. Rodina to už o mě ví, a tak vždy k narozeninám dostávám jako dárek největší balení Wobenzymu s 800 tabletami.”

Dávkování

Záněty povrchových žil
Doporučuje se Wobenzym v dávce 3×5 až 3×7 tablet po dobu 2–3 týdnů.
Léky systémové enzymoterapie je možné podávat současně s léky na úpravu srážlivosti krve v tabletách. Je však nutné poradit se s lékařem.

Potrombotický syndrom
3×5 – 3×10 tablet Wobenzymu po dobu 5–6 týdnů. V počátku léčby volíme spíše vyšší dávky.

Kde koupit Wobenzym

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.