Degenerativní onemocnění kloubů (artróza), které se objevuje s přibývajícím věkem, postihuje především nosné klouby (koleno, kyčel), ale i další klouby. Velké potíže, především bolesti, ale i vznik výpotku a omezení hybnosti kloubu, provázejí artrózu při zánětlivé aktivaci. Po léčbě systémovou enzymoterapií ustupují projevy zánětu, významně se snižuje klidová a námahová bolestivost a ranní ztuhlost.
Jestliže nemocný trpí revmatoidní artritidou (progresivní polyartritidou – onemocnění kloubů, na kterém se podílí porucha imunity – autoimunita), mohou být léky systémové enzymoterapie také součástí léčby tohoto onemocnění. Snižují otoky a bolesti kloubů, zlepšují jejich celkovou hybnost. Léky systémové enzymoterapie mohou být vhodnou léčebnou alternativou u těch pacientů, kteří nemohou užívat klasické antirevmatické léky. Zařazení léků systémové enzymoterapie do komplexní léčby může napomoci ke snížení dávek ostatních agresivnějších léků.

  • Při zánětlivě aktivované artróze vede podpůrná léčba Wobenzymem k ústupu zánětu, snížení bolestivosti a ranní ztuhlosti
  • U revmatoidní artritidy Wobenzym zmírňuje otoky a bolest kloubů, zlepšuje jejich celkovou hybnost
  • Zejména u revmatických onemocnění je důležité, že Wobenzym je dobře snášen i při dlouhodobé léčbě. Osvědčuje se jako vhodné řešení pro pacienty, kteří např. pro žaludeční problémy nebo z jiných důvodů nesnášejí běžné antirevmatické léky.

Kde koupit Wobenzym

Studie

V retrospektivní studii byla zpětně vyhodnocena dokumentace 1056 pacientů s revmatickými chorobami z ordinací praktických lékařů. Sledovala se tato onemocnění: aktivovaná artróza kloubů, mimokloubní revmatismus, revmatická onemocnění páteře a revmatoidní artritida. Dvě třetiny nemocných byly léčeny Wobenzymem, jedna třetina standardně používanými protirevmatickými léky.
Při léčbě Wobenzymem byla podstatně méně častá pracovní neschopnost a zároveň bylo dosaženo významnějšího zlepšení všech třinácti sledovaných příznaků typických pro revmatická onemocnění.

Podíl pacientů bez uvedených obtíží na konci léčby Wobenzymem (v %)
Podíl pacientů bez uvedených obtíží na konci léčby Wobenzymem (v %)

Kde koupit Wobenzym

Dávkování

Dávkování Wobenzymu

Kde koupit Wobenzym