Degenerativní onemocnění kloubů (artróza), které se objevuje s přibývajícím věkem, postihuje především nosné klouby (koleno, kyčel), ale i další klouby. Velké potíže, především bolesti, ale i vznik výpotku a omezení hybnosti kloubu, provázejí artrózu při zánětlivé aktivaci. Po léčbě systémovou enzymoterapií ustupují projevy zánětu, významně se snižuje klidová a námahová bolestivost a ranní ztuhlost.
Jestliže nemocný trpí revmatoidní artritidou (progresivní polyartritidou – onemocnění kloubů, na kterém se podílí porucha imunity – autoimunita), mohou být léky systémové enzymoterapie také součástí léčby tohoto onemocnění. Snižují otoky a bolesti kloubů, zlepšují jejich celkovou hybnost. Léky systémové enzymoterapie mohou být vhodnou léčebnou alternativou u těch pacientů, kteří nemohou užívat klasické antirevmatické léky. Zařazení léků systémové enzymoterapie do komplexní léčby může napomoci ke snížení dávek ostatních agresivnějších léků.

  • Při zánětlivě aktivované artróze vede podpůrná léčba Wobenzymem k ústupu zánětu, snížení bolestivosti a ranní ztuhlosti
  • U revmatoidní artritidy Wobenzym zmírňuje otoky a bolest kloubů, zlepšuje jejich celkovou hybnost
  • Zejména u revmatických onemocnění je důležité, že Wobenzym je dobře snášen i při dlouhodobé léčbě. Osvědčuje se jako vhodné řešení pro pacienty, kteří např. pro žaludeční problémy nebo z jiných důvodů nesnášejí běžné antirevmatické léky.

Kde koupit Wobenzym

Studie

V retrospektivní studii byla zpětně vyhodnocena dokumentace 1056 pacientů s revmatickými chorobami z ordinací praktických lékařů. Sledovala se tato onemocnění: aktivovaná artróza kloubů, mimokloubní revmatismus, revmatická onemocnění páteře a revmatoidní artritida. Dvě třetiny nemocných byly léčeny Wobenzymem, jedna třetina standardně používanými protirevmatickými léky.
Při léčbě Wobenzymem byla podstatně méně častá pracovní neschopnost a zároveň bylo dosaženo významnějšího zlepšení všech třinácti sledovaných příznaků typických pro revmatická onemocnění.

Podíl pacientů bez uvedených obtíží na konci léčby Wobenzymem (v %)
Podíl pacientů bez uvedených obtíží na konci léčby Wobenzymem (v %)

Kde koupit Wobenzym

Zkušenosti pacientů

Artróza

Milan Machalický, Olomouc

“Léta jsem závodně běhal. Přibližně před čtyřmi lety se mi začala ozývat levá kyčel. Trénoval jsem na prášcích, ale bolest byla čím dál větší. Nakonec jsem se dostal do takového stavu, že jsem nemohl sedět, ani chodit, ani ležet. Lékař zjistil, že mám artrózu druhého stupně. Zkusil jsem všechno možné: elektroléčbu, laser, ultrazvuk i různé léky a potravinové doplňky. Intenzívní bolest se pak poněkud zmírnila. Výraznou změnu k lepšímu jsem ale zaznamenal až po Wobenzymu.

Občas sice ještě levá kyčel pobolívá, nejvíc při chladném počasí, tedy v zimě, ale ty velké bolesti jsou už pryč. Jakmile kyčel začne více bolet, nasadím Wobenzym na jeden až dva měsíce. Po dvou týdnech už zpravidla cítím zlepšení. Jednou za půl roku chodím na kontrolu k lékaři a můj stav se zlepšil natolik, že jsem loni prvním rokem začal jezdit závodně na kole. Lékaři kolo doporučují jako vhodný rehabilitační prostředek při artróze kyčle. Už se těším, že přijde jaro a zase se opřu do pedálů.”

Revmatoidní artritida

Soňa Válková, Praha

„U mě to začalo asi před 21 lety, respektive ještě dřív strašlivou únavou. Potom mě začal bolet pravý palec u ruky a rok trvalo, než se přišlo na to, co mně je. Dostávala jsem asi 350 injekcí zlata a různé léky, někdy mně už bylo dobře, a potom najednou z ničeho nic do rána jsem se nemohla hnout. 20 let jsem si protrpěla svoje. Ruce se mi zkřivily, nohy se mi zkřivily, několik let jsem se nemohla obout, několik let jsem s koleny nemohla ani vydržet v posteli. Potom můj syn, který je v západním Německu, mi přivezl enzymový preparát. Říkal, maminko, doslechl jsem se, že to pomáhá, zkus to. Začala jsem ho brát před více než dvěma lety a cítím se jak mladice, ale podotýkám, že přitom beru všechny prášky, které mi paní doktorka na mou chorobu předepsala.”

Zdeňka Lejskova, Borovany

„Před 6 lety jsem prodělala hnisavou angínu, a protože jsem ji moc nevyležela, tak mi potom začaly natékat ruce. Začalo to u malých kloubů na rukou, v zápěstí, a nemohla jsem natáhnout prsty u rukou. Asi za 5 měsíců se zjistilo, že je to revmatoidní artritida. Řekli mi, že je to nevyléčitelná nemoc, zánětlivý proces v těle, a jde jenom o to tlumit bolesti. Pak mě začaly bolet i loketní a ramenní klouby a kolena. Takže jsem měla problémy s chozením, vstáváním ze židle a ráno jsem se nemohla učesat, protože hlavně ráno je člověk ztuhlý.”

Jak jste se léčila?
„Ze začátku mi dávali jenom léky proti bolesti. Potom mi už nezabíraly a měla jsem stále větší problémy, tak zkoušeli léčbu solemi zlata. Někomu to zabírá, ale já jsem měla problémy s váhou, zhubla jsem asi o 10 kilo a začaly mi vypadávat vlasy, takže se tato léčba musela vysadit. A přešla jsem zase na jiné léky. Takhle jsem vyzkoušela i léčitele, bylinky, ale nic dlouhodobě nepomáhalo.”

Jak se Vám nakonec osvědčil lék systémové enzymoterapie?
„Začala jsem ho brát ráno a večer po třech kusech nalačno a když jsem vybrala asi jednu krabičku o 200 tabletách, tak se mi už udělalo dobře. Utíkala jsem proto k paní doktorce, aby mi ubrala ostatní léky. Toto je přírodní léčba a teď postupně můžu snižovat ty brufény a další chemické léky, které ničí žaludek. Teď jich můžu brát tak asi o třetinu méně.”

Máte malého syna. Porodila jste ho už během své choroby?
„Jedno dítě jsem už měla před nemocí a druhé mi lékaři nedoporučovali. Ale já jsem těhotenství přesto podstoupila a dopadlo to, zaplať pánbůh, všechno dobře. Syn je zdravý a já jsem teď také relativně zdravá.”

Kde koupit Wobenzym

Dávkování

Zánětlivá aktivace artrózy
Wobenzym 3 x 6 tablet denně po dobu 5-6 týdnů.

Revmatoidní artritida
Wobenzym 3 x 5 tablet denně po dobu 5-6 měsíců.

Revmatismus měkkých tkání
Wobenzym 3 x 5 tablet denně nejméně po dobu 3-4 týdnů.

Kde koupit Wobenzym

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.