Na každý chirurgický zákrok včetně některých výkonů při porodu, jako je např. „nastřižení hráze“, organizmus reaguje zánětem, otokem a bolestí. Není výjimkou, že žena se po porodu kvůli otoku a bolesti nemůže ani posadit. Významným pomocníkem při hojení po operacích jsou enzymy, které obsahuje lék Wobenzym. Omezují vznik otoků a urychlují jejich vstřebávání, zmírňují bolest a zkracují dobu hojení. Tyto enzymy také snižují výskyt pooperačních komplikací. A co je pro ženy také důležité – pomáhají zajistit tvorbu menší jizvy.

porod

Kde koupit Wobenzym

Potvrzeno klinickými studiemi

Pomoc Wobenzymu v pooperační léčbě potvrdila řada klinických studií. Do srovnávací studie v ČR bylo zařazeno 112 pacientek po operativním odstranění dělohy léčených Wobenzymem a 131 pacientek po stejné operaci bez Wobenzymu. Srovnávány byly jednak laboratorní ukazatele akutního zánětu a hojení, jednak subjektivní hodnocení bolesti jednotlivých pacientek.

Ve skupině pacientek léčených Wobenzymem došlo ke statisticky významným změnám v hlavních ukazatelích zánětu – CRP, leukocyty – ve prospěch rychlejšího utlumení zánětu a k lepšího hojení.Pacientky s Wobenzymem se cítily lépe a zaznamenaly rychlejší ústup bolesti. Studie tak potvrdila, že podpůrná léčba Wobenzymem napomáhá k lepšímu a rychlejšímu hojení také po větších gynekologických operacích.

Kde koupit Wobenzym

Zkušenost pacientů

Vendula H., Praha

„Wobenzym mi pomohl při operacích už vícekrát. Nejprve to bylo při operaci cysty v prsu, pak při operaci břišní kýly a před třemi lety při výměně kyčelního kloubu za umělý. Pokaždé se mi pooperační rány velmi pěkně zahojily a rychle jsem se zotavila. S pomocí tohoto léku jsem velmi dobře zvládla i vytržení zubu moudrosti. Začátkem letošního roku jsem si nechala operovat oční víčka a na Wobenzym, který jsem jinak vždy začala užívat už pět dní před operací, jsem zapomněla jak na smrt. Plastická operace samotná proběhla dobře, ale rány se špatně a pomalu hojily. Dostala jsem zánět a nic nepomáhalo. A pak mi došlo, že nemám Wobenzym. Okamžitě jsem šla do lékárny a ještě tam jsem si vzala 10 dražé. V takto vysoké dávce jsem pokračovala ještě 3 dny, po kterých došlo k rapidnímu zlepšení. Pak jsem dávku snížila na polovinu (3 krát 5 dražé). Po osmi dnech užívání Wobenzymu byla víčka úplně zahojená.“

Anna Š., Děčín

„Už 17 let trpím cukrovkou a čtyřikrát denně si píchám inzulín. Chtěla jsem si dát odoperovat nárůstky u nohou, které byly při chůzi velmi bolestivé, ale lékaři se báli, že se pooperační rána nebude hojit a že bych mohla kvůli tomu přijít o nohu. Nakonec jsem před 2 lety vysvětlila lékaři v České Lípě, že beru na své revmatické onemocnění dlouhodobě Wobenzym a všechno se mi dobře hojí. Po operaci pak byl sám překvapen, jak rychle se má rána zahojila. Totéž se opakovalo loni, kdy mi byly odebrány oba vaječníky a děloha. Už po týdnu jsem byla propuštěna z nemocnice, tedy dříve než mnozí pacienti, kteří netrpí cukrovkou. Na Wobenzym0 nedám dopustit.“

Kde koupit Wobenzym

Upozorňujeme, že ve smyslu zákona o reklamě č. 138/2002 Sb. výsledky studií ani výpovědi pacientů zde uveřejněné nelze přijímat jako doporučení lékaře či jiného odborníka. Výpovědi pacientů jsou subjektivní. Na základě jejich příkladu proto nelze stanovovat vlastní diagnózu a očekávat totožný výsledek.

Kdy začít Wobenzym užívat?

Nejlepšího účinku dosáhneme, zahájíme-li podpůrnou léčbu Wobenzymem co nejdříve po operaci, samozřejmě po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem. Ze začátku se podává vyšší dávka 3×7 až 3×10 dražé Wobenzymu denně, která se postupně podle odezvy léčby a hojení rány snižuje na 3×5, minimálně na 3×3 dražé denně. Celkovou denní dávku je přitom možné rozdělit na dvě části, které se pak užívají ráno a večer. Příklad: místo 3×7 dražé denně lze užívat 2×10 dražé za den. Léčba Wobenzymem je vždy součástí celkové péče o pooperační ránu.

Způsob užívání

Wobenzym užívat nalačno, nikdy s jídlem, nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle a alespoň ½ hodiny před dalším jídlem. Nerozkousané tablety vydatně zapít nejméně 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání léku snižuje jeho vstřebávání a tím i účinek!

Jaké balení koupit?

Ke zhojení rány po lehčích a středně těžkých operacích za pomoci Wobenzymu zpravidla stačí zakoupit středně velké balení po 200 dražé. Po závažnějších zákrocích je vhodné velké balení po 800 dražé pro dlouhodobější užívání.

Kde koupit Wobenzym

K léčbě enzymy použijte lék Wobenzym

Wobenzym je lékem registrovaným Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Jeho léčebné účinky jsou prokázány řadou kontrolovaných klinických studií. Ve světě si ho lidé kupují už přes čtyřicet let. Jen v České republice ho každý rok užívá více než sto tisíc zákazníků, mnozí z nich opakovaně.
Brožura „Čeká Vás gynekologická operace?“ ke stažení

Mohlo by vás zajímat

  • Co je chronická rána? Je to rána, která se při poskytnutí základního ošetření a léčby nehojí déle než měsíc. Nejčastěji se jedná o bércové vředy, proleženiny, rány vzniklé po úrazech a rány doprovázející některá závažná celková onemocnění. K takovým patří na prvním místě cukrovka, při které často vznikají nehojící se…
  • Na každý chirurgický zákrok organizmus reaguje zánětem, otokem a bolestí. Významným pomocníkem při hojení po operacích jsou enzymy, které obsahuje lék Wobenzym.Omezují vznik otoků a urychlují jejich vstřebávání, zmírňují bolest a zkracují dobu hojení. Tyto enzymy také snižují výskyt pooperačních komplikací s hojením rány. Především pro ženy – ale nejen pro…
  • Gynekologické záněty jsou nepříjemné, často i bolestivé, a neléčené mohou být příčinou neplodnosti. Lék Wobenzym pomáhá u všech druhů zánětlivých procesů, ať jsou kdekoliv v lidském organismu. Zvlášť rozšířeným okruhem onemocnění jsou záněty, které postihují ženské orgány. Záněty dělohy, vaječníků a vejcovodů postihují především ženy v produktivním věku, nejvíce mezi 20 až…
  • V čem jsou plastické operace jiné než ostatní operace? Zatímco k chirurgovi, gynekologovi, urologovi, ortopédovi a k dalším lékařským odbornostem přichází pacient se zdravotním problémem a operace ho má tohoto problému zbavit, plastického chirurga většinou navštěvuje v podstatě zdravý člověk. Přeje si jen vypadat lépe, jde tedy především o kosmetický efekt. Proto je…

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.