Trápí vás vaginální mykóza (kvasinková infekce) několikrát za rok?

Pokud Vás trápí opakovaně gynekologické mykózy, přidejte k antimykotické léčbě lék Wobenzym. V projektu v České Republice bylo ověřeno, že u všech žen, kterým se přes léčbu opakovaly mykózy čtyřikrát až devětkrát za rok, po přidání Wobenzymu k dosavadní léčbě došlo k významnému snížení počtu mykóz, a to na celé 4 roky!

Novinka! – II. fáze projektu: Účinek Wobenzymu přetrvává i v dalších letech
Potvrzeno výsledky zveřejněnými v časopise Česká gynekologie duben/2013

Vaginální mykóza (známá také jako gynekologická mykóza, kvasinková infekce nebo kandidóza) je nejčastějším onemocněním, kvůli kterému ženy navštěvují ordinaci gynekologa. Tři ze čtyř žen ji prodělají alespoň jednou za život, téměř polovina z nich ji dostává opakovaně. V České republice tento problém v současnosti trápí nejméně 100.000 žen v produktivním věku.

Velkým problémem je, když se mykóza vrací a opakuje

K léčbě akutních vaginálních mykóz jsou běžně používány léky a prostředky – tzv. antimykotika. Mnoha ženám se však mykózy včetně velmi nepříjemných potíží, jako jsou svědění, výtok, pálení, bolest při pohlavním styku nebo bolest při močení, i po této léčbě neustále vracejí.
V takovém případě nestačí léčit pouze samotnou mykózu, ale i problém jejího opakování. Odpověď je třeba hledat především v imunitě. Ženy s opakovanými mykózami mají zpravidla určité problémy s „lokální imunitou“ ve vaginální tkáni.

Obtíže se dostavují zejména v létě

Zatímco pro většinu běžné populace je léto obdobím pohody a relaxace, kdy si lze bezstarostně odpočinout od každodenního shonu a stresu, ženy, které trápí opakované vaginální mykózy, vstupují do léta s obavami a celou řadou nepříjemných omezení. K hlavním rizikovým faktorům vzniku mykóz totiž patří koupání v chlorované vodě a teplé a vlhké prostředí, zejména nošení mokrých plavek či upnutých neprodyšných kalhot například při jízdě na kole, kdy se intimní oblasti snadno zapaří. Nebezpečná může být jakákoliv nečistota, avšak ani s hygienou se to nemá přehánět. Časté mytí zase narušuje přirozené prostředí pochvy. A i když se opakovanými mykózami sužovaná žena snaží dávat pozor, mnohdy se v létě opětovnému výskytu tohoto onemocnění stejně nevyhne.

Vychutnejte si léto!
Vhodné řešení – podpůrná léčba Wobenzymem

V poslední době se u pacientek s opakovanými vaginálními mykózami stále více osvědčuje podpůrná léčba enzymovým lékem Wobenzymem. Jeho příznivý efekt lze přisoudit komplexnímu působení v organizmu: na zánět působí regulačně, tlumí nežádoucí účinky nadměrného zánětu a současně pomáhá podpořit takové imunitní mechanizmy, které jsou potřebné k likvidaci infekcí nejrůznějšího původu. Zkušenosti s příznivým působením tohoto enzymového léku na imunitu jsou z celé řady různých medicínských oborů – při léčbě opakovaných zánětů dýchacích cest u dětí i u dospělých, u opakovaných zánětů močových cest apod. Každé opakování nemoci v poměrně krátkém časovém rozmezí upozorňuje především na to, že imunita nemusí být v pořádku.

Wobenzym v komplexní léčbě opakovaných vaginálních mykóz

Na realizaci tohoto projektu se podílelo 7 ambulantních gynekologických pracovišť v ČR. Po dobu dvou let bylo sledováno 62 žen (od 18 do 48 let). Výsledky byly vyhodnoceny datovým centrem Institutu klinické a experimentální medicíny IKEM v Praze.

Co trápilo pacientky nejvíce?

• svědění (95% všech žen)
• výtok (93%)
• pálení (66%)
• bolest při pohlavním styku (53%)
• bolest při močení (40%)

Jak byly léčeny?

Po celou dobu sledování (celkem 2 roky) byla pro léčbu akutních mykóz používána standardní antimykotická léčba ve formě čípků, mastí nebo tablet. Byl srovnáván počet vaginálních mykóz u každé pacientky za 12 měsíců bez podpůrné léčby Wobenzymem s následujícím obdobím 12 měsíců od začátku podávání Wobenzymu. Ženy užívaly Wobenzym v dávce 2×8 dražé denně po dobu 10 týdnů. Zpočátku byl podáván společně s antimykotickou léčbou a po jejím ukončení pokračovala podpůrná léčba Wobenzymem samostatně až do ukončení celkové doby 10 týdnů.

Na začátku trápily ženy mykózy 4x i vícekrát za rok

V roce před zahájením léčby Wobenzymem, kdy pacientky dostávaly jen standardní antimykotickou léčbu, měl největší počet sledovaných pacientek – 48 žen – mykózu 4krát. Šest žen ji prodělalo 5krát, pět žen 6krát. Po jedné pacientce ze sledovaného souboru 62 žen mělo mykózu 7krát, 8krát a 9krát.

Zlepšení nastalo u všech sledovaných pacientek

Ve sledovaném období 12 měsíců od zahájení léčby Wobenzymem zůstalo 39 pacientek (63% ze všech) zcela bez mykóz. 17 pacientek (27,4%) mělo mykózu pouze jednou, 4 ženy (6,4%) dvakrát a 2 ženy (3,2%) třikrát. U všech sledovaných pacientek došlo v roce od zahájení podpůrné léčby Wobenzymem ke zlepšení – tj. snížení počtu opakovaných mykóz. A co je také důležité: k tomuto zlepšení došlo nezávisle na tom, který antimykotický přípravek – čípky, krém anebo tablety – pacientky užívaly. Wobenzym tedy může být přidán se stejně dobrým účinkem k jakémukoliv antimykotickému preparátu běžně používanému při léčbě gynekologických mykóz.

II. fáze projektu: Účinek Wobenzymu přetrvává i v dalších letech

V časopise Česká gynekologie duben/ 2013 vyšel článek o výsledcích 2. fáze projektu podpůrné léčby opakovaných gynekologických mykóz enzymovým lékem Wobenzymem. Po uplynutí dalších tří let od ukončení první fáze projektu bylo zjištěno, že účinek enzymů nadále přetrvával a pokud tyto ženy někdy mykózou onemocněly, tak jen naprosto výjimečně. Wobenzym tedy působil i čtyři roky poté, co ho ženy začaly užívat.

Začněte už teď užívat Wobenzym

Ženy zařazené do projektu užívaly Wobenzym v dávce 2×8 dražé denně po dobu 10 týdnů. Samozřejmě že i přes tuto podpůrnou léčbu je zapotřebí v létě dodržovat nezbytná hygienická a další opatření, aby se možné riziko vzniku vaginálních mykóz snížilo na minimum. Jestliže Vás však trápí opakované vaginální mykózy a chcete si léto prožít pokud možno bez nich, je vhodné užívat Wobenzym s dostatečným předstihem tak, aby došlo k nezbytnému posílení oslabené imunity – jedné z hlavních příčin opakování této nemoci. Nezapomeňte přitom, že zpočátku je zapotřebí Wobenzym přidat k léčbě antimykotickým přípravkem – čípky, krémy nebo tabletami. Po jejím ukončení pokračujte v podpůrné léčbě Wobenzymem až do ukončení celkové doby 10 týdnů.

 

Z výpovědí pacientek

(Zveřejněné příběhy jsou autentické, na vlastní přání pacientek uvádíme pouze jejich křestní jméno a údaj o věku.)

paní Šárka, 38 let
„Mykóza se mi poprvé objevila po druhém porodu. Je to už asi 8 let a od té doby se mi toto onemocnění neustále opakovalo. Vyzkoušeli jsme nejrůznější typy léků, vždycky tak asi měsíc jsem byla v pořádku a pak se to zase vrátilo. Asi před půldruhým rokem jsem začala užívat Wobenzym. Ze začátku jsem nepozorovala výraznější změnu, ale po dvou měsících se účinky tohoto léku projevily. I po skončení kúry jsem byla řadu měsíců zcela bez mykóz. Takovou úlevu jsem už léta nepoznala! Když jsem pak cítila začínající potíže, rychle jsem si v lékárně koupila velké balení Wobenzymu – a problém byl vyřešen. Občas se sice určité potíže přece jen dostaví, ale jsou nesrovnatelně slabší než dříve.“

paní Naděžda, 43 let
„Gynekologické mykózy jsem měla dlouhodobě, v podstatě od dospívání. Často mě trápily čtyřikrát i více za rok. Navíc jsem ještě trpěla nepříjemnými opary v oblasti genitálií. Tyto mé problémy určitě souvisí s tím, že mám narušenou imunitu. Trpím na sluneční alergii a špatně snáším změny prostředí. Když jsme například měli odjet na dovolenou, šla jsem vždy předem ke gynekoložce, aby mi dala na cestu nějaký prostředek, protože jsem věděla, že změna prostředí se s největší pravděpodobností projeví opary a mykózami. V průběhu let jsem vyzkoušela nejrůznější prostředky – některé zabraly lépe, jiné nikoliv, často došlo jen k utlumení potíží, které se po čase zase vrátily. Asi před třemi lety jsem začala brát Wobenzym, který jsem užívala 10 týdnů. Osobně jsem byla jako matematička zpočátku skeptická, ale musím říct, že výsledek mě velice mile překvapil. Během užívání ani celý další rok jsem neměla vůbec žádné problémy. Od té doby – za dva roky – jsem měla mykózu jen asi jednou, maximálně dvakrát, a frekvence výskytu oparů klesla tak na jednu desetinu. Právě teď jsem v zaměstnání prodělala docela hektické období, takže jsem si řekla, že by to chtělo konečně zase pomoci oslabenému organizmu Wobenzymem.“

Pro jaké balení Wobenzymu se rozhodnout?

Pokud se rozhodnete pro podpůrnou léčbu opakovaných vaginálních mykóz, je zapotřebí užívat do konce minimálně jednu celou dózu Wobenzymu 800 dražé v dávce 2×8 dražé denně. Pro zachování dlouhodobého efektu doporučujeme dodržet kúru po dobu 10 týdnů tak, jak bylo v projektu (celkem 1.120 dražé).

Je tedy jen na Vás:
vyplatí se Vám investovat do toho, abyste se dlouhodobě zbavila opakovaných vaginálních mykóz, anebo přinejmenším výrazně omezila jejich počet?

Mohlo by vás zajímat

  • V současné době u nás přibývá často nemocných dětí. Nejčastější příčinou dětské nemocnosti jsou přitom opakované záněty dýchacích cest - angíny, záněty nosohltanu, hrtanu, průdušek, vedlejších nosních dutin či středního ucha. V brožuře, kterou si můžete na těchto internetových stránkách otevřít, Vám nabízíme informace o dalších možnostech v léčbě těchto… Celý článek
  • Co je chronická rána? Je to rána, která se při poskytnutí základního ošetření a léčby nehojí déle než měsíc. Nejčastěji se jedná o bércové vředy, proleženiny, rány vzniklé po úrazech a rány doprovázející některá závažná celková onemocnění. K takovým patří na prvním místě cukrovka, při které často vznikají nehojící se… Celý článek
  • Ať už se jedná o extrakce zubu moudrosti, resekce, nasazení zubních implantátů nebo i zdánlivě obyčejné vytrhnutí zubu, na každý z těchto zákroků organizmus reaguje zánětem, otokem a bolestí. Významným pomocníkem při hojení jsou enzymy, které obsahuje lék Wobenzym. Omezují vznik otoků a urychlují jejich vstřebávání, zmírňují bolest a zkracují dobu hojení. Wobenzym pomáhá také u dalších problémů se záněty v ústní dutině.

     Celý článek
  • Záněty průdušek jsou časté především u dětí a znovu přibývají s tím, jak stárneme. U některých jedinců se často opakují a mohou přecházet do chronického stavu. U těchto opakovaných onemocnění je vhodná podpůrná léčba Wobenzymem. Působí proti otoku sliznice, zlepšuje odtok a transport hlenu. U zánětů průdušek vlivem Wobenzymu dochází… Celý článek

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.