Chronický únavový syndrom ohrožuje vaše zdraví! Jak se mu účinně bránit?

Cítíte se dlouhodobě unavení, vyčerpaní, bez energie? Možná trpíte chronickým únavovým syndromem! Tak je označován stav, který se vyznačuje nevysvětlitelnou obtížnou únavou déle než půl roku, až hlubokým vyčerpáním a snadnou unavitelností po běžné fyzické nebo psychické zátěži.

Odborným názvem chronického únavového syndromu je benigní myalgická encefalomyelitida. Informovaná laická a odborná veřejnost zná pro chronický únavový syndrom zkratku CFS (z anglického označení Chronic Fatigue Syndrome). Postiženi mohou být lidé již od puberty v každém věku, i když nejvíce je to populace ve věku mezi čtyřiceti až padesáti lety. Ženy však trpí CFS čtyřikrát častěji než muži.

Příznaky chronického únavového syndromu

CFS začíná jako běžné virové onemocnění. Objevuje se teplota, bolesti v krku, bolesti svalů, kloubů a lymfatických uzlin. Z běžné virózy se běžně dostaneme během jednoho týdne, ale pacientům s CFS příznaky onemocnění neodeznívají, nýbrž nabírají na intenzitě. Pacient je celkově zesláblý, má pocit tělesné a duševní vyčerpanosti, trpí bolestmi hlavy, které se postupem času prohlubují až do takových extrémů, že pacientovi dělá problém vstát z postele. K dovršení všeho začnete mít problémy se spánkem, přidá se deprese a zhorší se i koncentrace.

Klinický obraz nemocného vypadá, jako by se jeho organismus, a hlavně imunitní systém nedovedly zbavit původce tajemné choroby a regenerovat funkce organismu do normálního stavu. U tohoto onemocnění není jasně určená příčina, používá se léčba převážně orientovaná na symptomy. Jedná se o postupy cílené na zlepšení imunitního a nervového systému. Mnozí specialisté se přiklánějí k názoru, že příčinou chronického únavového syndromu je selhání imunity.

S imunitou pomohou enzymy

Podle zkušeností, které byly získány ve stovkách prací a studií, se ukazuje, že imunita je příznivě ovlivněna systémovou enzymoterapií. Tam, kde je potřeba, je imunita posílena, jinde je utlumena. Enzymy jsou totiž látky, které dokážou zasahovat do mnoha biologických reakcí. Některé představují přírodní, tělu velmi blízkou možnost, jak řešit řadu chorobných stavů i nemocí. Nejznámějším enzymovým lékem je Wobenzym. Pomáhá při léčbě širokého okruhu onemocnění – působí proti zánětům, otokům a poruchám imunity.

Mohlo by vás zajímat

  • Co je chronická rána? Je to rána, která se při poskytnutí základního ošetření a léčby nehojí déle než měsíc. Nejčastěji se jedná o bércové vředy, proleženiny, rány vzniklé po úrazech a rány doprovázející některá závažná celková onemocnění. K takovým patří na prvním místě cukrovka, při které často vznikají nehojící se…
  • Podpořte imunitu proti chřipce a nemocím z nachlazení Při oslabené imunitě hrozí, že snáze dostaneme např. chřipku, která je vyvolána viry, anebo angínu, jejímž původcem jsou bakterie. Velký význam v našem těle mají proteolytické enzymy, které pomáhají zajišťovat rovnováhu a fungování imunitního systému. Při problému s imunitou je namístě podpořit náš obranný…
  • Degenerativní onemocnění kloubů (artróza), které se objevuje s přibývajícím věkem, postihuje především nosné klouby (koleno, kyčel), ale i další klouby. Velké potíže, především bolesti, ale i vznik výpotku a omezení hybnosti kloubu, provázejí artrózu při zánětlivé aktivaci. Po léčbě systémovou enzymoterapií ustupují projevy zánětu, významně se snižuje klidová a námahová bolestivost…
  • Na každý chirurgický zákrok včetně některých výkonů při porodu, jako je např. „nastřižení hráze“, organizmus reaguje zánětem, otokem a bolestí. Není výjimkou, že žena se po porodu kvůli otoku a bolesti nemůže ani posadit. Významným pomocníkem při hojení po operacích jsou enzymy, které obsahuje lék Wobenzym. Omezují vznik otoků a…

Komentáře

Komentáře

zaslané komentáře včetně odesílatele a případné odpovědi na ně budou zde veřejně zobrazeny pro všechny návštěvníky stránek www.wobenzym.cz a profilu www.facebook.com/Wobenzym. Pro soukromé (neveřejné) dotazy využijte naší poradnu.