Svatý Valentýn


Náš lidský organismus pracuje jako dokonalý stroj, kde každé ozubené kolečko má své místo a přesně zapadá do dalších navazujících koleček.

Každodenní stres, nemoc či úraz působí na náš organismus negativně a jako zrnka písku zapadnou mezi „kolečka“ v organismu a ten pak nefunguje, jak by měl.

Podpořme náš organismus přírodními enzymy v léku Wobenzym! Tyto enzymy působí proti zánětům kdekoliv v našem těle, urychlují vstřebávání otoků, zkracují dobu hojení a působí proti poruchám imunity.

Víte, jak svátek Valentýn vznikl?

Pošlete svým milovaným Valentýnku, kterou pro Vás připravil lék Wobenzym.

Jak vznikl svátek svatého Valentýna?

Valentýn byl římský kněz, který žil v Itálii ve 3.stol.n.l. za vlády císaře Claudiuse II. Claudius podnikal řadu válečných tažení a zakázal svým vojákům, aby se ženili a byli tak plně oddání boji.  Kněz Valentýn jeho zákazu nedbal, nesouhlasil s ním a dál potají oddával zamilované páry.  Zato byl uvězněn a odsouzen k trestu smrti ke kterému došlo 14.února 296.  Ve vězení vyléčil dceru žalářníka z hluchoty a před smrtí jí věnoval list ve tvaru srdce. Od té doby je svatý Valentýn patronem zamilovaných.

Pošlete svým milovaným Valentýnku, kterou pro Vás připravil lék Wobenzym.

Operace žlučníku

Odstranění žlučníku neboli cholecystektomie se řadí k nejběžněji prováděným chirurgickým výkonům. Operace žlučníku se provádí při výskytu kamenů, zánětu, nádoru nebo žlučového písku.

Při onemocnění žlučníku a žlučových cest je vhodné dodržovat žlučníkovou dietu!

Kde se žlučník nachází? Jaké jsou příznaky onemocnění? Jak probíhá operace? Na tyto otázky najdete odpovědi v následujících odstavcích. Dieta při onemocnění žlučníku a žlučových cest.
Celý článek

Žlučníková dieta – nevhodné potraviny

Žlučníkovou dietu by měli dodržovat všichni, kteří mají jakékoliv problémy se žlučníkem.

Jestliže vám byl žlučník odstraněn, měli byste dodržovat žlučníkovou dietu nejméně jeden měsíc po operaci. Stává se, že po operaci jisté potíže přetrvávají, v takové situaci je nejvhodnější dodržovat žlučníkovou dietu dlouhodobě a samozřejmě vše konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Nevhodné potraviny při onemocnění žlučníku a žlučových cest:

 • Masa: nejíst tučná masa (husa, kachna, bůček atd.), vnitřnosti.
 • Uzeniny: nejíst uzené maso, slaninu,trvanlivé salámy, tučné měkké salámy, paštiky, jitrnice, tlačenku, jelítka, olejovky.
 • Mléčné výrobky: nejíst tučné sýry, zrající sýry, hermelín, smetanové jogurty, niva.
 • Ovoce: nejíst maliny, rybíz, hrušky, višně, ořechy, kokos.
 • Zelenina: nejíst zelí hlávkové i kysané, kapustu, papriky, cibuli, česnek, houby, ředkvičky, kukuřice, okurky salátové i kyselé, sterilované saláty, kedlubny.
 • Příkrmy: nejíst čerstvé kynuté pečivo, kynuté knedlíky, smažené brambory.
 • Polévky: nejíst tučné vývary, česnečku, ovarovou polévku, jaternicovou polévku, gulášovou s česnekem a kořením, dršťkovou.
 • Luštěniny: Nejíst žádné, jsou nevhodné všeho druhu.
 • Omáčky: nejíst omáčky se smetanou, kořenité, okurkovou, houbovou.
 • Moučníky: nejíst čerstvé kynuté moučníky, těžké tučné moučníky s ořechy, krémem, šlehačkou, makové zákusky, smažené koblihy, čokoládu.
 • Nápoje: nepít alkoholické nápoje všeho druhu, zrnkovou kávu, limonády s velkým obsahem uhličitanu, tonik.
 • Koření: nepoužívat pepř, papriku, sladkou i pálivou, kari, chilli, nové koření, zázvor, hořčici, maggy, skořici.
 • Tuky:  nepoužívat sádlo, slaninu, šlehačku, smetanu, tučné potraviny.
 • Pečivo: nejíst celozrnné pečivo se semínky, z tmavé a grahamové mouky.

Nevhodné je smažení pokrmů, zahušťování jíškou, příprava pokrmů na cibulovém základě.

 Seznam vhodných, povolených potravin při onemocnění žlučníku a žlučových cest!

 

 

Příznaky onemocnění žlučníku

Příznaky onemocnění žlučníku:

 • bolesti břicha – záchvatovité bolesti břicha
 • bolest v pravém podžebří – záchvatovité bolesti břicha, bolest břicha se postupně stupňuje, přemísťuje se do pravého podžebří, často vystřeluje i do úhlu pravé lopatky
 • nadýmání
 • plynatost a říhání – v některých případech se objevuje i plynatost, říhání
 • nevolnost – může se objevit i nevolnost, zvracení
 • zvýšená teplota – při zánětech žlučníku se často objevuje teplota nebo zimnice
 • zvětšený žlučník – někdy je možné pohmatem nalézt zvětšený žlučník

Žlučníková dieta – vhodné potraviny

Žlučníkovou dietu by měli dodržovat všichni, kteří mají jakékoliv problémy se žlučníkem.

Jestliže vám byl žlučník odstraněn, měli byste dodržovat žlučníkovou dietu nejméně jeden měsíc po operaci. Stává se, že po operaci jisté potíže přetrvávají, v takové situaci je nejvhodnější dodržovat žlučníkovou dietu dlouhodobě a samozřejmě vše konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Vhodné, povolené potraviny při onemocnění žlučníku a žlučových cest: Celý článek

Dárek, který těší a pomáhá

Vánoce 2015

Proč věnovat lék Wobenzym jako dárek k Vánocům?
Velké balení Wobenzymu 800 tablet patří už řadu let k nejprodávanějším vánočním dárkům v lékárnách. Mnoho lidí se za více než 20 let, kdy je Wobenzym na českém trhu, přesvědčilo, že opravdu pomáhá. A protože cena tohoto léku patří v lékárně spíše k těm vyšším, přišli sami na to, že by jeho nákupem k Vánocům mohli darovat někomu – třeba rodičům – hodnotný dárek, který jim navíc může pomoci při řešení jejich zdravotních obtíží. Zkrátka dárek, který potěší a pomůže. Celý článek

Éčka ve Wobenzymu

Wobenzym je lék, který obsahuje unikátní směs enzymů. Kromě toho obsahuje v ochranné vrstvě i malé množství velmi diskutovaných přídavných barviv. Jedná se o barviva E110 a E124. Z norem a hodnot, platných pro potraviny vyplývá, že člověk by musel užívat více než 670 tablet Wobenzymu denně po dlouhou dobu, aby se tato barviva stala pro člověka škodlivými.

Protože se však lék Wobenzym užívá v nejvyšších dávkách 30 dražé Wobenzymu denně, a to zejména po operacích a tedy krátkodobě, proto je používání léku Wobenzym zcela bezpečné a neškodné a vyhovuje v této oblasti i normám pro potraviny

A proč tam musí být ochranná vrstva obsahující tyto barviva? Dražé Wobenzymu je potaženo ochrannou vrstvou, která má velmi důležitou funkci, chrání enzymy proti kyselému prostředí v žaludku, které pak pokračují v nepoškozeném stavu do tenkého střeva.

Soutěž Osobní dárek pro mateřské školy

Začala soutěž Osobní dárek, která má za cíl podpořit kresby dětí z mateřských škol a nabídnout jim prostor pro vytvoření smysluplného dárku- kresby kalendáře – pro své nejbližší – osobního dárku. Tato soutěž se pro velký úspěch v loňském roce opakuje také letos.
Každá školka obdrží určitý počet kalendářů formátu A2 s prostorem, který mohou děti vymalovat podle své fantazie. Obzvlášť zdařilé obrázky kalendáře s dětskou kresbou  může mateřská škola jednoduše vyfocením přihlásit do soutěže, ve které na vítězné školky čekají atraktivní ceny – hračky v hodnotě až 15.000 Kč. Celý článek

Výhry z vánoční akce předány

Tereza N., Teplice, 38 let

„V prosinci 2014 přesně na Mikuláše jsem měla těžký úraz. Vyjela jsem si s přítelkyní na koni – jezdím už od 12 let – a kůň uklouzl a zalehl mě. S rozlámanou pánví mě vrtulník převezl do nemocnice v Ústí nad Labem.

Wobenzym jsem dostala od manžela jako dárek k vánocům, aby mi urychlil hojení. Začala jsem ho užívat ale až po vánocích, po dobrání léků na ředění krve. Užívám ho v dávce 3×5 tablet denně a celkově mohu říci, že hojení probíhá po tak těžkém úrazu velmi rychle. Už jsem odložila berle a ráda bych se příští měsíc vrátila do zaměstnání.

Když mi dal manžel po návratu z nemocnice do ruky dózu s Wobenzymem, najednou si vzpomněl, že při koupi ještě dostal poukaz. Přečetla jsem si ho a řekla jsem si, že ho vyplním a pošlu, abych dostala pleťové mléko Weleda. Že bych mohla vyhrát při závěrečném losování zájezd za 20.000 Kč, mě vůbec nenapadlo. V životě jsem ještě nic nevyhrála, je to vůbec poprvé. A když jsem dostala první zprávu, myslela jsem si, že si někdo dělá legraci.“

 

Hana H., Horažďovice, 68 let

„Před 8 lety jsem měla těžkou oboustrannou zlomeninu kotníku a doporučili mi užívat Wobenzym. Pěkně to srostlo. Od té doby ale často padám a asi po dvou letech jsem měla přetrhané vazy nejprve v koleně, pak zase v kotníku. A vždy jsem hned nasadila Wobenzym. Potom jsem dostala boreliózu a jako podpůrnou léčbu k antibiotikům jsem zase brala Wobenzym. Bohužel loni jsem měla opět úraz, pak jsem dostala těžkou chřipku a po ní následoval zápal plic a pohrudnice. Takže jsem začala brát Wobenzym a beru ho bez přestání v dávce 3×5 tablet denně skoro půl roku. Říkám známým, že to je můj kamarád, bez něj bych na tom byla mnohem hůře.

Manžel mi už v listopadu koupil velké balení Wobenzymu jako dárek k vánocům, ale když mi došlo staré balení, začala jsem ho užívat ještě před vánocemi. Vyplnila jsem poukaz na mléko Weleda, poslala ho a mléko dostala. A pak moje překvapení, že jsem vyhrála! Zájezd s cestovní kanceláří EXIM tours je moje první výhra. Ráda bych si s dcerou připlatila a podívala se s ní do Maroka nebo do Tuniska. Anebo že bych dala přednost italskému Toskánsku, nebo francouzské Provence? Lákadel je zkrátka více.“